YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öcalan 'Ergenekon' üyesi mi?
Öcalan 'Ergenekon' üyesi mi?
20 Ekim 2009 00:32
Birinci ''Ergenekon'' Davası'na bakan mahkeme, ele başı Abdullah Öcalan'ın, iddia olunan ''Ergenekon Terör Örgütü'' üyesi olup olmadığının Genelkurmay Başkanlığı, MİT ve Emniyet Genel Müdürlüğünden sorulmasını kararlaştırdı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, mahkeme heyeti tarafından alınan 63 maddelik ara kararlar, Mahkeme Başkanı Köksal Şengün tarafından açıklandı.

Buna göre, mahkeme heyeti, tutuklu sanık Mehmet Zekeriya Öztürk'ün talebi doğrultusunda, PKK terör örgütünün MİT tarafından kurulduğu yönündeki iddiaların ve terörist başı Abdullah Öcalan'ın ''Ergenekon Terör Örgütü üyesi'' olup olmadığının Genelkurmay Başkanlığı, MİT ve Emniyet Genel Müdürlüğünden ayrı ayrı sorulmasını kararlaştırdı.

Öcalan'la ilgili dava dosyasının, tetkik ve iade edilmek üzere Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nden istenmesini karara bağlayan mahkeme heyeti, duruşmayı yarın saat 09.30'a erteledi.
 

ibrahim çelikoğlu
 // ibrahim çelikoğlu
Anayasamız,insan hak ve özgürlükler üzerine yapılmış bir anayadsadır.Özel hayata müdahalenin gerekçeleri ortaya konup,hakimler tarafından kısıtlanablir.Gerekçesiz uygulama batıl ve suçtur.Ve...Gizli işler çevirenler internet aracılığı ile iş çeviremezler.Kendilerini ele verirler.
Bizim bir maksadımız vardır:Cumhuriyet'i, Anayasa'mızı,korumak ve kollamak.Diktatör,organize suç işleyenleri deşifre etmektir.Bu da;
Vatandaşlık göre...
29 Ekim 2009 10:36
sayın Arda'nın söyledikleri doğru olabilir.
 // ibrahim çelikoğlu
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
26 Ekim 2009 13:04
HAİNLER HESAP VERECEK
 // ARDA
Öcalan ve Doğu perinçek beraberliği 1960 yılların sonuna doğru başlıyo İst. Üni. okul arkadaşları bu hain örgüt şeması içinde mit+işçi partisi tarafından kurulduğunu harkes biliyor. Araştırılsın gerçekler ortaya çıksın......
25 Ekim 2009 21:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler