YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müsteşar olsaydı milleti böyle kandıracaktı
Müsteşar olsaydı milleti böyle kandıracaktı
Müsteşar olsaydı milleti böyle kandıracaktı
14 Ocak 2009 / 08:19 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Erkenekon operasyonda tutuklanan Emniyet eski Özel Harekat Daire Başkan Vekili İbrahim Şahin'in terörle mücadelede oluşturulacak yeni birimin başına getirileceğini düşünerek umutlandığı ortaya çıktı.

Müşteşar metni

Şahin'in Ankara'daki evinde yapılan aramada bulunan bir konuşma metni polisleri bile şaşırttı. Yeni kurulması planlanan Güvenlik Müsteşarlığı'na atanacağını düşünen Şahin'in koltuğuna oturacağı gün yapacağı konuşmanın metnini hazırladığı anlaşıldı. Ev aramasında çıkan sözde "Güvenlik Müsteşarı" konuşma metnine incelenmek üzere el konuldu.

Şahin, sözde görev yapacağı ekibin listesini S-1 formatıyla hazırladı. Şahin hazırladığı konuşma metninde yıllarca özel timci olarak terörle mücadelede aktif rol aldığını ve deneyimleri ile terörün kökünün kazınacağı sözünü veriyor. İfadesinde, "Yeni oluşturulacak Güvenlik ya da Terörle Mücadele Müsteşarlığı'nın başına getirileceğim" diyen Şahin, "Benden yeni göreve hazır olmam istendi. Ele geçen S-1 belgesi buna aittir" demişti.

MİT: Şahin’le kurumsal temasımız yok

MİT, İbrahim Şahin ile kurumsal temaslarının bulunmadığını bildirdi. Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: “İbrahim Şahin ile kurumsal bir temasımız bulunmamaktadır. Aktütün Karakolu'na ilişkin iddia edildiği tarzda bir bildirim tarafımıza yansımamıştır. Şahin bir süre önce Güneydoğu'daki bazı olaylara ilişkin duyumlarını, sosyal bir ilişki üzerinden tarafımıza aktarmıştır. Çeşitli vesilelerle kurumumuza her türlü bilgi değişik kanallar üzerinden intikal etmektedir. (Bugün)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler