YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meral, adım cinayette geçince birini arayıp 'yanımda' dedi
Meral, adım cinayette geçince birini arayıp 'yanımda' dedi
Meral, adım cinayette geçince birini arayıp 'yanımda' dedi
28 Aralık 2008 / 08:31 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Üzeyir Garih'in katil zanlısı Yener Yermez, 'Bulunursa cinayet çözülür' dediği Meral adlı kadın aracılığı ile kullandığını ileri sürdü: Meral'le tanışmam için hakkım yokken izin verildi. Meral, adım cinayette geçince birini arayıp 'yanımda' dedi.Yıllar sonra sır perdesini Yeni Şafak'ın kaldırdığı Üzeyir Garih cinayetinden müebbet hapise mahkum olan Yener Yermez, 'Bulunursa cinayetin failleri ortaya çıkar' dediği 'Meral' isimli kadınla ilgili çarpıcı bilgiler verdi. Yermez avukatı Mustafa Yalçınkaya aracılığıyla Star gazetesine gönderdiği mektupta 'Meral'le nasıl tanıştığını anlattı:


MERAL'İ OTELDEKİLER TANIYORDU


M.P. idaresinin arkasında üç yıldızlı 6-7 katlı bir otelin ikinci katında kalıyorduk. Farklı zamanlarda 5-6 kez birlikte olduk. Hiç iznim olmamasına karşın izne gönderildim ve Meral'le tanıştım. 'Merhaba Yener' diyerek yanıma geldi. 'Beni nereden tanıyorsun?' deyince 'İçeride bir akrabam var. Ondan öğrendim' dedi. Bana üniversite mezunu biri gibi geldi Türkçe'yi çok güzel konuşmasına rağmen argo kelimeleri bilmiyordu. Prezervatifsiz ilişkiye hiç girmedi. Masrafları o karşılıyordu. Türkiye'ye gezmeye geldiğini 1-2 ay sonra döneceğini söyledi. Otele ilk girdiğimizde resepsiyon görevlisi 'Meral Hanım hoş geldiniz' dedi. Olaydan sonra Meral'le buluşup adı geçen kişinin ölümüyle ilgili soru sordum. Tabii anılan cinayetten 3 gün sonra buluştum. Gazetelerde adım geçiyordu. Ben de neler oluyor böyle diye sordum? 'Sen kafanı yorma halledeceğiz' dedi. Cep telefonundan birini aradı. Yerimizi söyledi. Yanımda' dedi ve kapattı. Mektubunda Hasdal Kışlası'nda da ilginç olaylar yaşadığını yazan Yermez; 'Ömer Yüzbaşı komutanımdı. Olaydan bir gün önce izin kullandığım halde cumartesi günü yine izin verdi.


Siyah saçlı minyon tipli


Yermez mektubunda Meral'i tarif etti: Boy 1.65, kilo en fazla 65-70 kilo. Düz siyah saçlı ve saçını devamlı öne kahkülleri düz bir şekilde tarıyordu. Dudakları kalın, buğday tenli yüz hatları minyon, çocuk yüzlü idi. Yüzü yuvarlak burnu normal idi ne büyük ne küçük. Sol arka kürek kemiğinde bir ben vardı. Vücut hatları bir manken kadar güzeldi. YENİŞAFAK


Yermez'in itirafları Savcı Öz'ü harekete geçirdi

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler