YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmetçik, Türkiye'ye sızan teröristlerin izini sü
Mehmetçik, Türkiye'ye sızan teröristlerin izini sü
Mehmetçik, Türkiye'ye sızan teröristlerin izini sü
22 Mart 2008 / 16:26 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Heron adı verilen insansız hava aracı tarafından hareket halinde tespit edilen teröristlerin Küpeli Dağı yönüne gittikleri istihbaratı üzerine bu bölgede de operasyon başlatıldı. Sabah saatlerinde bölgeye 10 araçtan oluşan komandolar sevkedildi. Güçlükonak ilçesi kırsal alanında ise teröristlerin kullandığı 8 sığınakta patlayıcı düzenekleri ele geçirildi.


 

Türk Silahlı Kuvvetleri terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarını aralıksız sürdürüyor. Kato, Herekol, Cudi dağları ile Bestler Dereler bölgesinde insansız hava aracı tarafından tespit edilen teröristlerin Küpeli Dağı yönüne kaçtıkları belirlendi. Teröristlerin 3 ve 5'erli gruplar halinde görüldükleri istihbaratı üzerine bölgeye çok sayıda komandolar da sevkedildi. Ayrıca Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan havalanan helikopterler Küpeli Dağı çevresinde keşif uçuşları yapmaya başladı. Dağlık ve geçit vermez arazi yapısındaki bölgenin bazı noktalarına helikopterlerle Jandarma Özel Harekat Timleri de indirildi. Bu sabah ise 10 askeri araç ile bölgeye tam teçhizatlı komandolar takviye olarak gönderildi. Hem havadan hem de karadan sürdürülen operasyonlarda, teröristler ile sıcak temasın an meselesi olduğu belirtildi.

Şırnak'ın Beytüşşebap ile İdil İlçeleri kırsalında da operasyonlar sürdürülüyor. Şırnak'ın Güçlükonak İlçesi dağlık alanında yapılan arama ve tarama faaliyetleri sırasında ise teröristlere ait 8 sığınak bulundu. Sığınaklar için 3 patlayıcı madde düzeneği, muhtelif gıda maddeleri ile yaşam malzemeleri bulunarak imha edildi.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler