YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Liderler 25 Temmuz'da yeniden bir araya gelecek
Liderler 25 Temmuz'da yeniden bir araya gelecek
Liderler 25 Temmuz'da yeniden bir araya gelecek
01 Temmuz 2008 / 17:43 Güncelleme: 01 Temmuz 2008 / 00:00


Lefkoşa ara bölgede bugün 4.5 saat görüşen Talat ve Hritofyas'ın, ''tek egemenlik ve tek vatandaşlık konusunda prensipte anlaştığı'' açıklandı.


KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile Rum yönetimi lideri Dimitiris Hristofyas'ın, BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Temsilcisi ve BM Barış Gücü (UNFICYP) Misyon Şefi Taye-Brook Zerihoun'un Lefkoşa ara bölgedeki ikametgahında yapılan görüşmesi sona erdi.


Zerihoun, 4,5 saat süren görüşmeden sonra yaptığı açıklamada, görüşmenin ''pozitif ve işbirliği havasında geçtiğini'' belirterek, liderlerin, ''tek egemenlik ve tek vatandaşlık konusunda prensipte anlaştığını'' bildirdi. Temsilci, liderlerin, bu konuları uygulama detaylarını, kapsamlı müzakerelerde ele alma konusunda da uzlaştığını açıkladı.


Liderlerin 25 Temmuz'da yeniden bir araya geleceğini kaydeden BM yetkilisi, bugünkü görüşmede ilk kez teknik komite ve çalışma gruplarının faaliyetlerinin gözden geçirildiğini, 25 Temmuz'daki görüşmede ise bu konuda son kez değerlendirme yapılacağını belirtti.


Gazetecilerin sorularını yanıtlamayan Talat ve Hristofyas el sıkışarak basına görüntü verdi. Zerihoun'un ikametgahından önce Talat, sonra da Hristofyas ayrıldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler