YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Levent Ersöz, GATA'da tedavi olabilmek için 1,5 saat ambulanstan inmemiş!
Levent Ersöz, GATA'da tedavi olabilmek için 1,5 saat ambulanstan inmemiş!
Levent Ersöz, GATA'da tedavi olabilmek için 1,5 saat ambulanstan inmemiş!
11 Mart 2009 / 09:24 Güncelleme: 11 Mart 2009 / 00:00

Ergenekon terör örgütünün tutuklu sanıklarından emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün GATA'ya sevkini yaptırabilmek için doktorları tehdit ettiği öğrenildi. GATA'ya sevkinin yapıldığı gece gönderildiği bir önceki hastanede ambulanstan inmeyerek tedaviyi kabul etmeyen Levent Ersöz'ün "Bana bir şey olursa sorumlusu siz olursunuz." diyerek doktorları tehdit ettiği belirlendi.


Ergenekon davası kapsamında tutuklanan emekli generallerin Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) sevkleri üzerine başlatılan soruşturma devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Ergenekon tutuklusu emekli Orgeneral Şener Eruygur'un eşine ait, internete düşen ses kayıtlarının doğrulanması üzerine Adalet ve Sağlık bakanlıkları harekete geçmişti. Mukaddes Eruygur, GATA'dan bir doktorla yaptığı konuşmada, "12. ve 14. Ağır Ceza Mahkemeleri bizden." diyordu. Doktor ise Şener Eruygur'un sağlık durumunun iyi olduğunu ve istenildiği takdirde hemen taburcu edileceğini anlatıyordu. Ses kayıtları üzerine Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı, Levent Ersöz ile İbrahim Şahin'in sağlık durumlarıyla ilgili soruşturma başlattı. Levent Ersöz, Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Hastanesi'nden Silivri Cezaevi'ne, oradan Silivri Devlet Hastanesi'ne, ardından Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilmişti. Ersöz, Haseki'de 1,5 saat boyunca ambulanstan inmemiş ve son olarak 10 Şubat 2009'da GATA'ya sevk edilmişti.


Sağlık Bakanlığı müfettişleri, uzun süre Ersöz'ün sevk edildiği gece görevli olan personeli dinledi. Müfettişler görevli personele, "Adalet Bakanlığı'nın sevk zincirinde GATA bulunmuyor, hastayı neden gönderdiniz?" sorusunu yöneltti. Doktorların cevabı şöyle oldu: "Tutuklu tedaviyi kabul etmedi. 'Bana bir şey olursa sorumlusu siz olursunuz.' dedi. Hasta tedaviyi kabul etmeyince yapılacak bir şey yoktu."


Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler