YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Küçük'e yakın ülkücü tutuklandı
Küçük'e yakın ülkücü tutuklandı
09 Eylül 2009 15:41
Açılıma karşı Ülkücü ölüm TİM'i kurdu!
Iğdır’da açılımı sabote etmek için Kürt işadamlarına suikast planladıkları iddiasıyla Veli Küçük bağlantılı eski Ülkü Ocakları yöneticisi Turan Çevik tutuklandı.


Ergenekon kapsamında ocak ayında gözaltına alınan ve Veli Küçük’e yakın olan Zafer Ağrıdağ’a yönelik teknik takibini sürdüren Iğdır Emniyeti, çok önemli bilgilere ulaştı. Ağrıdağ’ın kentte bir ölüm timi kurduğu belirlendi. Gözaltına alınan Melekli beldesi eski Ülkü Ocakları Başkanı Çevik tutuklandı. Oğlu Kamil Çevik ve Ülkü Ocakları Başkanı Mücahit Yalçın bırakıldı. Baskında suikast listesi ele geçti

Iğdır’da biri eski iki ülkü ocağı başkanına ait evleri basan polis, siyasetçilere yönelik suikast planı yapan bir ‘ölüm timi’ni yakaladı. Evlerde ölüm listesiyle birlikte bir de Kalaşnikof marka tüfek ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan Melekli Beldesi Ülkü Ocakları eski Başkanı Turan Çevik tutuklanırken, Iğdır Ülkü Ocakları Başkanı Mücahit Yalçın ile Turan Çevik’in oğlu Kamil Çevik serbest bırakıldı. Şüphelilerden Zafer Ağrıdağ ise aranıyor.

Iğdır Ülkü Ocakları Başkanı Mücahit Yalçın ile Melekli Beldesi Ülkü Ocakları eski Başkanı Turan Çevik’in evlerine önceki gece operasyon düzenlendi. Evlerde yapılan aramada ele geçirilen belgelerde zanlıların hükümetin başlattığı Kürt açılımı çalışmalarını sabote etmek için plan yaptıkları anlaşıldı. Belgeler arasında bulunan ve Kürt işadamları ile bazı siyasetçilerin adlarının yazılı olduğu kağıtların bir “ölüm listesi” olduğu anlaşıldı.

Zanlıların hükümetin başlattığı Kürt açılımı çalışmalarını sabote etmek için suikast hazırlığı yaptıkları iddia edildi.
Operasyonun, 2000’de emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ün yanında askerlik yapan, 31 Ocak 2009’da da Ergenekon soruşturması kapsamında Iğdır polisi tarafından gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan Zafer Ağrıdağ’ın teknik takibi sonucu düzenlendiği belirtildi. Melekli Beldesi eski Ülkü Ocakları Başkanı Turan Çevik’in evinde yapılan aramalarda bir adet Kalaşnikof marka tüfek ve çok sayıda mermi bulundu. İsim listeleri ise Mücahit Yalçın’ın evindeki belgeler arasında ele geçirildi. Zafer Ağrıdağ ile Turan Çevik’in uzun süredir teknik takipte olduğu, şahısların birbirleriyle şüpheli konuşmaları üzerine polisin harekete geçtiği öğrenildi.

Gözaltına alınan Turan Çevik tutuklanıp Iğdır Kapalı Cezaevi’ne gönderilirken, Mücahit Yalçın ve Turan Çevik’in oğlu Kamil Çevik sorgularının ardından serbest bırakıldı. Zafer Ağrıdağ hâlâ aranıyor.

Veli Küçük’ün askeri
Ağrıdağ 2000 yılında, Ergenekon tutuklusu Veli Küçük’ün yanında askerlik yaptı. Ağrıdağ’ın evi 31 Ocak 2009’da polis tarafından Ergenekon soruşturması kapsamında basılmıştı. Yapılan aramalarda Ağrıdağ’ın Veli Küçük’ü övdüğü günlüklerine el konmuş, Ağrıdağ da gözaltına alınıp serbest bırakılmıştı.

Daha önce Hrant Dink suikastı sonrası atılan ‘Hepimiz Ermeniyiz’ sloganını protesto etmek amacıyla, arkadaşı İsfandiyar Ekinci ile birlikte 2007 yılında İstanbul’a giden Ağrıdağ, Lapseki-Gelibolu seferini yapan gemiyi kaçırma planı yaparken yakalanmıştı.
Öldüren değil,ölen suçludur.
 // ibrahim çelikoğlu
Ülkü ocakları örgütü yarar değil zararın büyüğünü vermektedir.Mahalle baskısı,kurtarılmış bölgeler,kahvehaneler vs.
en iyi yaptıklarıdır.Bazı hususlarda polise istihbarat,gözleme,maganda vs gibi yardımlar oluşabilir.Bu yardım denilen;Suç oluşturularak yapıldığından,anayasa,yasa, kanun yıpranması,geçersiz sayılması bu yüzden oluşmaktadır.Kaş yapayım derken,göz çıkarmak.Misal kanal a'nın yaptığı gibi.adam yorum yapıyor.Kıravat isterim,yılık d...
09 Ekim 2009 13:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler