YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Küçük, Ankara'da üst düzey PKK'lılarla görüştü
'Selçuk' kod adlı gizli tanıktan ŞOK açıklamalar!
Küçük, Ankara'da üst düzey PKK'lılarla görüştü
07 Mayıs 2009 / 10:07 Güncelleme: 07 Mayıs 2009 / 00:00

İddia edilen Ergenekon Terör Örgütü sanığı Veli Küçük'ün, PKK'nın 3 üst düzey yetkilisini Ankara'daki ofisinde ağırladığı ortaya çıktı..


'Selçuk' kod adlı gizli tanığın ifadeleri, iddia edilen Ergenekon Terör Örgütü'nün PKK ile kurduğu çirkin ilişkileri gözler önüne serdi.


Gizli tanık 'Selçuk', Ergenekon davasının 2. İddianame eklerinde Veli Küçük'ün PKK bağlantılarını anlattı. Kemal Bay isimli şahsın kendisini istihbarat elemanı olarak kullandığını belirten gizli tanık, "Doğu ve Güneydoğu'da istihbarat çalışmalarından sonra Kemal beni Ankara'ya götürdü. Ankara'da bulunan Anayasa Mahkemesi binasının çaprazında ofisleri vardı. Bu ofis sivil görünümlü bir ofisti. Fakat ofiste kullanılanların tamamı asker ve MİT kökenli kişilerdi" dedi. Gizli tanık şunları söyledi:


"Burada JİTEM görevlisi İrfan denilen kişiyle tanıştım. Bildiğim kadarıyla bu kişi yüzbaşıydı. Ayrıca yine JİTEM görevlisi Savaş isimli kişiyle tanıştım. Bu kişinin de rütbesi Yarbay'dı. Hatta diğer şahısları Savaş Yarbay yönlendiriyordu. Bu kişilerin yanında istihbarat elemanı olarak çalıştırdıkları sivil kökenli insanlar vardı. Ayrıca Arif Doğan'la tanıştım. Doğan, Savaş Yarbay'ın üzerinde birisiydi."


SINIRDA BULUŞMA


Bazı Ergenekon sanıklarının PKK ile bağlantılarının olduğunu öne süren gizli tanık şöyle devam etti: "Küçük, Ankara'daki ofiste, PKK yöneticisi konumundakilerle görüşüyordu. Bir defasında Suriye'den gelecek olan 3 PKK yöneticisi Ankara'ya görüşmek için getirilecekti. Bu kişilerin karşılanması için Savaş Yarbay'la birlikte Gaziantep Islahiye sınırına gittik. Sınırda askerin nöbet tuttuğu mayınlı bölgeye girdik. Suriye tarafından 3 kişi geldi. Sivil giyimli kişiler tanınmasın diye yüzlerini poşu ile bağlamışlardı. Bu şahısları Ankara'ya götürdük. Küçük ile görüştüler”


BiZiMKi VATANSEVERLiK Mi?


Gizli tanık, "Savaş Yarbay bize, 'Bizimkisi de vatanseverlik mi? Bak bu adamlar vatan hainliğini göze alarak PKK içine sızıyorlar, bize bilgi veriyorlar. Yoksa bizim nasıl haberimiz olacak" dediğini ifade etti. Bu kişilerden birisinin askerle girdiği çatışmada öldüğünü de anlatan gizli tanık ifadesini şöyle sürdürdü: "Ankara'daki görüşmeye katılanlardan biri Bingöl'de çatışmada öldürüldü. Bunu JİTEMCİ Ahmet anlatmıştı. Bunun üzerine Savaş Yarbay da, 'Boş ver zaten o çift taraflı çalışıyordu' dedi.


Bugün/Tolga Atar

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler