YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Komutanlara AK Parti önerisi
Komutanlara AK Parti önerisi
06 Aralık 2009 09:50
Özden Örnek'in günlüklerinde CHP'li Öymen'in Ak Parti'yi devirmek için üniversitelerin kullanılması önerisi de yer aldı

Örnek’in günlüklerinde, CHP’li Onur Öymen’in, darbe heveslisi komutanlara verdiği AK Parti iktidarını düşürmek için üniversiteleri kullanma taktikleri geniş yer buldu. Aynı Öymen önceki gün üniversitede protesto edildi

Ankara Üniversitesi’nde önceki gün protestolarla karşılaşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen’in AK Parti’ye devirme stratejisini aslında üniversiteler üzerine kurduğu ortaya çıktı. Özden Örnek’in ‘Darbe Günlükleri’nde ismi sık sık geçen Onur Öymen’in AK Parti’yi devirmek için üniversitelerin kullanılması konusunda oldukça ısrarlı olduğu görülüyor. Öymen’in bu tavrı karşısında şaşkınlığa kapıldığını yazan günlük sahibi Özden Örnek, bu durumu “dehşete düştüm” kelimeleriyle özetliyor.

VERDİĞİMİZ MESAJLARI BAYKAL’A İLETECEK

İşte Darbe Günlükleri’ndeki Öymen;

• 23 Aralık 2003: Bugün Gündüz Aktan ile Perşembe günü Onur Öymen ile Cuma günü Bilal Şimşir ile ve bulacağım bir fırsatta da Mümtaz Soysal ile görüşeceğiz.

• 25 Aralık 2003: Öymen kuvvet komutanları ile ortak bir görüşü benimsediğini söyledi ve “Tamam mesajınızı ilgili yerlere ulaştıracağım” diyerek CHP yönetimini etkileyeceğinin garantisi verdi.

HABERİ YOKTU BİZ DE DURUMU İZAH ETTİK

• 5 Şubat: Dün akşam Jandarma Genel Komutanı bana Kara Kuvvetleri Komutanı’nın Salı günü Onur Öymen ile toplantı yapacağını ve gelmemi istedi. Ben de gelemeyeceğimi söyledim. Ama eve dönünce Kara Kuvvetleri Komutanı beni telefonla ardı ve muhakkak gelmem gerektiğini anlatınca bende peki dedim.

• İşte bugün bu durumu görüştük Onur Öymen’in bu konudan haberi yoktu kendisine izah ettik. Ama ben bunu öğleden sonra TBMM’de yapacağım konuşmada kullanamam’ dedi. ‘Konunun esas muhatapları tekzip edici bir açıklama yapsınlar’ dedi.” diye yazıya döküyor.

• Onur Öymen’i sonunda yapacağı konuşmada ima yolu ile de olsa bu konuya dokunma konusunda ikna ettik. Belki ertesi günü basın bu konunun üzerine giderek daha fazla işleyebilirdi. OÖ’den öğrendiğimiz bir ifade bizi bayağı şaşırttı. ABD’nin AKP’yi desteklemek üzere Türk basının yönlendirmek üzere 200 milyon dolara yakın bir yatırım yaptığına dair bazı bilgiler varmış.

ÖYMEN GERÇEKLERİN FARKINDA DEĞİL

• Onur Öymen’in darbe konusundaki hevesini “Beni dehşete düşürdü” sözleriyle tanımlayan Örnek, “Onur Öymen, Genelkurmay Başkanı’nın tenkit etti ve artık kimsenin ordudan bir şey beklemediğini ve ordunun bir şey yapacağını da sanmadıklarını ayrıca Genelkurmay Başkanı’nın adeta partinin bir adamı gibi hareket ettiğini çok yaygın bir kanaat olduğunu belirtti. Dikkatimi çeken ve beni dehşete düşüren diğer bir konuda Onur Öymen gibi bir kişinin hala gerçeklerini farkında olmamasıydı. Hala İşçiler ve talebelerden medet umuyordu

Star

mehmet durukan'a
 // selim kocayurt
muhalefete karşı bir yaptırım uygulanmadan neler söyleniyor, bir de yaptırım uygulansa.........???
aman allah korusun bunları duymak bile istemem.

onur öymenin, alevilerden memnun değilse öldürün gitsin, hükümetten memnun değilse devirin gitsin zihniyetinde maalesef ama durum böyle...
27 Aralık 2009 23:30
FAUL
 // MEHMET DURUKAN
Mualefetin böyle elini kolunu sallaya sallaya mualefet yapması, yapıcı tavsiyeler yerine faullü oyunlar oynaması, ortaya çıkan gayridemokratik ilişki ve emelleri hükümet tarafından ne görülüyor nede engelleniyor.Olmaz öyle şey, mualefet de bir yere kadar.
Bunda belkide hükümetinde aşırı hoşgörülü ve tehdite karşı reflekslerinin yavaş olduğu gerçeğide var yada millet aldatılıyor....
06 Aralık 2009 18:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler