YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kendimizi aldatmayalım, hizmet full-time olur
Kendimizi aldatmayalım, hizmet full-time olur
Kendimizi aldatmayalım, hizmet full-time olur
06 Mart 2008 / 07:35 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Başbakan Erdoğan, yoksul vatandaşların hastanelerde rehin kalması gibi insanlık dışı uygulamaların sona erdiğini ifade ederek, “Eğer hala varsa söyleyin, arayın. Biz de o kişileri barındırmayız, meslekten ihracına kadar vardırırız” dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, imkansızlıklar nedeniyle hastanelerde rehin tutulan hasta sayısının kendi dönemlerinde azaldığını, ancak bu şekilde davranan hastane ve doktor olduğu takdirde meslekten ihraca varan cezalar vereceklerini ifade etti. Erdoğan, Bilkent Otel'de 112 Acil sağlık hizmetlerinin devreye sokulması ile ilgili olarak düzenlenen törene katıldı. Törende konuşan Başbakan Erdoğan, özellikle daha önceki hükümet dönemlerinde yaşanan hastanelerde rehin kalma olaylarının artık büyük ölçüde bittiğini ifade ederek, “Artık bu insanlık dışı uygulama bitmiştir. Eğer hala varsa söyleyin, arayın. Biz de o kişileri barındırmayız, meslekten ihracına kadar vardırırız” dedi.


TAM GÜNDEN GERİ ADIM YOK


Erdoğan, doktorların tam gün çalışma sistemine geçmesi konusunda muhalefet yapıldığına dikkat çekerek, “Halkımızı seviyorsak ve hizmet yarışında varsak, bu millet bu okullarda bizleri okutup yetiştirmişse, bu halka hizmet part-time olmaz. Kendimizi aldatmayalım, hizmet full-time olur. Bu konuda daha önce çok acılar yaşadık, artık yaşamak istemiyoruz. Doktor yerine hastabakıcılarla karşılaştık, bunları aşmalıyız” dedi.


YAŞADIĞI BİR OLAYI ANLATTI


Erdoğan, yıllar önce kendisinin de yaralandığı bir trafik kazasında yaşadıklarını da anlatırken, “Bir trafik kazasından sonra Düzce'deki devlet hastanesinden Bolu'daki hastaneye götürecek bir ambulans bile bulamadılar. Zaten kaza olan yerden de hastaneye kadar başka araçlarla götürüldük. Bir arkadaşımızın eline serum şişelerini verdiler, oraya bir yere yatırdılar. Bolu Devlet Hastanesi'nde bir yandan da konuşuyorlar, 'SSK'lı mı, Emekli Sandığı mı' diye. SSK'lı olduğumuzu öğrenince Devlet Hastanesi'nden SSK Hastanesi'ne göndermeye karar verdiler. Benim kaburgalarım kırılmış, o sırada kan kaybı da oluyor. Çok şükür şu anda hiçbir hastane kapısından kimse döndürülmüyor” dedi.


Sağlık kenti kurulacak


Tıp fakülterelerinin sayısını arttırmaya ve eleman sayısını da yükseltmeye çalıştıklarını belirten Başbakan Erdoğan, hükümetleri döneminde 912 yeni sağlık alanı açtıklarını ve 102 bin de yeni personelin göreve başladığınıbelirtti. Erdoğan İstanbul ve Ankara'da ikişer tane sağlık kent kurmayı hedeflediklerini söyledi.


Paletli ambulans


Erdoğan, Nisan'da 17 helikopter, 4 de uçak ambulansın hizmete gireceğini söyledi. Erdoğan, ambulanslardan yararlanan kişi sayısının da 348 binden 980 bine çıktığını belirtti. Bu arada Başbakan Erdoğan, İstanbul, Ankara, Aydın, Konya ve Van ile bağlantı kurarak dijital kayıt merkezleri ve yeni ambulansları hizmete soktu. Şampiyonlar Ligi'nde Fenerbahçe'nin Sevilla'yla maçı sonrasında Meclis'e gelen Fenerbahçeli Başbakan Erdoğan'ı da kutladılar. Öte yandan Erdoğan, geceyarısı Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı arayarak takımın çeyrek finale kalmasından dolayı tebrik etti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler