YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kazmayın altında kalırsınız!"
"Kazmayın altında kalırsınız!"
"Kazmayın altında kalırsınız!"
23 Ocak 2009 / 14:13 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Eski MİT'çi Mahir Kaynak "yeraltında 15 bin faili meçhul ceset var" diyor ama uyarıyor "kazmayın altında kalırsınız"


Mahir Kaynak, dün akşam Habertürk'te Fatih Altaylı'nın sorularını cevapladı.


İşte kaynağın sözlerinden satır saşları;


"KAZMAYIN ALTINDA KALIRSINIZ!"

Türkiyede 15 bin civarında faili meçhul var. 'Vatanı kurtarmak için yaptık' diyorlar, son derece yanlış. Bunların bir kısmı yeraltına gömülmüş. Çıkarsa çok ciddi bir faturayla karşılaşılır. Geleceğiniz için bunların var olduğunu bilin ama çıkarmayın. Bundan sonra da bunu yapmayın. Vatan böyle kurtarılmaz. Benim çoluk çocuğum neden geçmişte yapılanların faturasını ödesin?

Hesap sorulabilir. Ülkeyi yönetenler bu kararı verdiler. Bundan nasıl hesap soracaksınız? Ben tabii hakim değilim, böyle bir karar veremem. Ama 'Vatan için kurşun atan da yiyen de şereflidir " gibi sözler var. Bunlar birtakım emareler.

"DEŞİFRE OLDUM MUHTAR BİLE YAPMADILAR"


Kaynak Tuncay Güney'in TRT'deki "Mahir Kaynak MİT ajanı olarak deşifre olmasaydı bugün bir sol partinin başında olacaktı. Bugün Baykal var." şeklindeki iddialarına da yanıt verdi.


Kaynak, "Benim için böyle bir teklif yoktu.  Ama ben gençliğimde kendisinden bir şeyler beklenen bir insandım. MİT beni ajan olarak deşifre edince, Türkiye'de de olumsuz bir intiba olduğu için, bu olumsuzlukların tümünü sırtladım. Ondan sonra devlet bana hiçbir kademede görev vermedi, muhtar bile olamadım. Ama bazıları benden böyle bir şey beklemiş olabilir." dedi.


Kaynak, Tuncay Güney'in Baykal'la ilgili iddialarına da katılmadığını belirtti. Kaynak, "Ama olsa ne olur? Türkiye'de MİT'e çalışmak neden kötü olsun?" dedi. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler