YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karakutu'nun sevgilisini gizli bir el mi koruyor?
Çifte vatandaşlığı bulunan Ulvia adeta hayalet gibi yaşıyor
Karakutu'nun sevgilisini gizli bir el mi koruyor?
23 Mayıs 2009 / 08:15 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Ergenekon'un sanığı emekli Tuğgeneral Ersöz'ün sevgilisi Ulvia Seremova ile ilgili resmi hiçbir kayıt bulunmaması şaşkınlık yarattı. Eşi ve 2 çocuğu ile Ankara Çayyolu'ndaki villada oturan Ulvia'nın adı muhtarlık kayıtlarında yeralmıyor. Ersöz gözaltına alındığında yanında bulunan Ulvia'nın hastanenin kamera kayıtlarındaki görüntülerinin de silindiği ortaya çıktı.Levent Ersöz ve sevgilisi Ulvia Seremova'nın çalıştığı Rus silah şirketi Rosoboronexport'un Türkiye bürosu, Ankara Bulvarı 106 numaradaki Rus Büyükelçiliği'ne ait Ticaret Mümessilliği binasında bulunuyor.


Ergenekon'un karakutusu emekli Tuğgeneral Ersöz'ün Azeri uyruklu sevgilisi Ulvia Seremova Türkiye'de çalışmasına rağmen adeta hayalet gibi yaşıyor. Ersöz ameliyat için gittiği hastanede gözaltına alınırken yanında bulunan Ulvia'nın güvenlik kamerlarındaki görüntülerinin silindiği ortaya çıktı. Ersöz'le birlikte neden gözaltına alınmadığı hala şüphe uyandıran esrarengiz kadının, Ankara Çayyolu'ndaki evinde yaşadığını gösteren muhtarlık kaydında ise ismi yok. Ulvia'nın bilinen tek adresi çalıştığı silah şirketi Rosoboronexport'un temsilciliğinin bulunduğu Rus Büyükelçiliği.


KARAKUTU'NUN ESRARENGİZ İLİŞKİSİ


Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alınacağı operasyondan 2 gün önce 30 Haziran 2008'de Rusya'ya kaçan Jandarma İstihbarat eski Başkanı Levent Ersöz, 15 Ocak 2009'da Ankara 100. Yıl Hastanesi'nde prostat ameliyatına girmeye hazırlanırken gözaltına alındı. Evinde ve işyerinde 2500 dinleme kaydı bulunan Ergenekon'un karakutusu Ersöz gözaltına alınırken yanında bulunan sevgilisi Ulvia Seremova, hastanenin arka kapısından kaçırıldı. Ulvia'nın gözaltına alınmaması 'Korunuyor mu' sorusuna neden oldu. Levent Ersöz'ün eşi Fulya Ersöz'ün intihara kalkışmasıyla yeniden gündeme gelen esrarengiz kadının Türkiye'de çalışmasına rağmen hiçbir resmi kaydı olmadığını ortaya çıkardı.


GÖZALTIDAN SONRA EVİNE GİTMİYOR


Ersöz'ün gözaltına alınmasının ardından Ulvia'nın kendi üzerine tapulu Ankara Çayyolu Gazililer Sitesi 121 numaradaki villaya 2 ay süreyle uğramadığı öğrenildi. Ulvia'nın eşi ve iki çocuğu ile yaşadığı sitedeki evine çok sık uğramadığını söyleyen bir site sakini “Ulvia hanımı çok sık görmüyoruz. Arada bir çocukları görüyoruz. Bu sıralar eşi de ortada yok. Ersöz gözaltına alındıktan sonra ortalarda görünmüyor” dedi. Esrarengiz kadının site yönetimi ve mahalle muhtarlığında da hiçbir kaydının bulunmadığı ortaya çıktı. 2 çocuğu ve eşiyle birlikte sitede yaşayan ailenin muhtarlıktan ikametgah gibi belge alıp almadığı yönünde hiçbir ize rastlanmadı.


GÖRÜNMEZ BİR EL KORUYOR


Levent Ersöz'ün gözaltına alındığı hastaneye daha önce birçok kez geldiği ortaya çıkan Ulvia'nın güvenlik kameraları kayıtlarınının yok edildiği belirlendi. Ergenekon savcılarına gönderilen Ersöz'ün yakalanma anına ilişkin hastane kamera kayıtlarında da Ulvia'nın bulunduğu bölümlerin silindiği tepsit edildi. Ulvia'ya ait tüm kamera kayıtlarının yok edilerek hiçbir iz bırakılmaması şüphelere neden oldu. Ersöz ile ilişkisi ortaya çıkan esrarengiz kadının emniyetteki bağlantılarını kullanarak kendisini koruduğu ileri sürüldü.


Hayalet gibi yaşıyor


Azeri Ulvia'nın Türk vatandaşlığına geçmesi için Ersöz'ün yardımcı olduğu ileri sürüldü. Çifte vatandaşlığı bulunan Ulvia'nın sadece Azeri pasaportu kullandığı öğrenildi. Ulvia'nın Türk pasaportu kullanmaması dikkat çekti.


KIZI İLİŞKİYİ DOĞRULADI


Bu arada Levent Ersöz'ün kızı Fulya Ersöz babasının yoğun bakımdan çıktıktan sonra Ulvia Seremova ile evlenebilmek için boşanacağını söylemesi üzerine annesi Muzaffer Ersöz'ün intihara kalkıştığını açıkladı. Fulya Ersöz, “Bundan sonra babamla görüşmeyeceğim. Soyadımı bile değiştireceğim. Annemi alıp gideceğim. Ona sevgilisi baksın!“ dedi. Fulya Ersöz'ün “Resmen bu kadın babamı takas etti. Babamın ameliyat olacağı günü bildirdi, hastanenin arka kapısından çıkıp gitti” dedi.


Rus elçiliğinde Ulvia tedirginliği


Ulvia Seremova, Levent Ersöz'ün emekli olduktan sonra danışmanlık yaptığı Rus silah şirketi Rosoboronexport'ta çalışıyor. Şirketin Türkiye temsilciliği Ulvia'nın Türkiye'deki tek bilinen resmi adresi olan şirket Atatürk Bulvarı 106 numaradaki Rusya Federasyonu Büyükelçiliği'ne ait Ticaret Mümessilliği olarak kullanılan binada bulunuyor.


ŞİRKETTE TANIŞMIŞLAR


Ergenekon zanlısı Ersöz'ün, Rusya'nın savunma sanayiinde ihracat yapmakla yetkili tek firması olduğu belirtilen şirkete danışmanlık yaparken Ulvia Seremova ile tanıştığı öne sürüldü. Ersöz'ün 2008 Mart ayında bu firmanın tanıtım toplantısını yaptığı ortaya çıkmıştı. Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği'nde Rus generallerin yanı sıra yerli savunma sanayii temsilcilerinin de bulunduğu konuklara, kokteylin ardından özel bir sunum yapılmıştı. YENİŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler