YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karadayı: Bu saçmalıklara inanıyor musunuz?
Karadayı: Bu saçmalıklara inanıyor musunuz?
Karadayı: Bu saçmalıklara inanıyor musunuz?
19 Şubat 2009 / 16:37 Güncelleme: 19 Şubat 2009 / 00:00

Genelkurmay eski başkanı emekli Org.İsmaik Hakkı Karadayı, kendisine yöneltilen ses kayıtları ile ilgili soruya" Siz bu tür şeylere inanıyor musunuz? Samimi söyleyin, bu saçmalıklara inanıyor musunuz" dedi.


Encümen-i Daniş 14 günlük aranın ardından Moda Deniz Kulubü'nde toplandı. Toplantıya Emekli Büyükelçi İlter Türkmen, eski Milli Eğitim Bakanı Sefa Reisoğlu, eski Genelkurmay Başkanlarından Hüseyin Kıvrıkoğlu, Necdet Üruğ, İsmail Hakkı Karadayı, emekli Orgeneral Aytaç Yalman, eski Başbakan Bülent Ulusu, TBMM eski Başkanı Necmettin Karaduman ve yaklaşık 20'den fazla isim katıldı. Toplantıya katılan Encümen-i Daniş üyelerinin gergin oldukları gözlendi.


Karaduman, Ergenekon şüphelisi emekli Orgeneral Şener Eruygur'un da bir dönem Encümen-i Daniş üyesi olduğunu ancak, bir dergide yayınlanan yazıdan sonra kendisinin toplantılara bir daha katılmadığını söyledi.


Toplantı öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplayan emekli Büyükelçi İlter Türkmen, gazetecilerin, "Karadayı'ya ait olduğu iddia edilen ve internete düşen son ses kaydında ifade ettiği 'Encümen-i Daniş'te 367 konusu tartışıldı" sözleri soruldu. İlter Türkmen bu konuyu konuşmadıklarını söyledi.


Meclis Başkanı Necmettin Karaduman da 367 konusunun toplantılarda gündeme gelmediğini belirtti. Ancak toplantıya katılan eski Milli Eğitim Bakanı Sefa Reisoğlu ise önce uzun zaman geçtiğini ve hatırlamadığını söyledi. Daha sonra ise konunun toplantılarda gündeme geldiğini belirten Reisoğlu, "Anayasa'daki hukuki açıdan nasıl olduğu ile ilgilidir herhalde. Bir çok farklı açıklamalar içeren konuşmalar olmuştur. " cevabını verdi.


Katılımcılara sorulan bir başka konu ise yine ses kayıtlarında geçen "Dostlar Meclisi" oldu. Katılımcıların hemen hepsi Dostlar Meclisi'nden haberdar olmadıklarını ifade etti.


Şok ses kaydında Erdoğan'a bakın ne diyor!İZLE 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler