YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kapkacı sevdiği kız için yapmış
Kapkacı sevdiği kız için yapmış
Kapkacı sevdiği kız için yapmış
14 Mayıs 2008 / 19:07 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Türkiye'de kapkaç olayları her geçen gün artıyor. İstanbul'da kapkaç mafyasının tekelinde olan bu tip olaylar Şanlıurfa'da başlık parası için yaşandı. Yakayı ele veren bir kapkaççı polise verdiği ifadede başlık parasını denkleştirebilmek için bu yola girdiğini söyledi.


Polis caddede dolaşan kadınları takip ettiğinden şüphelendiği iki kişiyi göz altına aldı. Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen zanlıların yapılan üst aramasında, kapkaçta kullandıkları motosiklete ait 63 KF 972 plaka da bulundu. Sorgulamalarında kapkaççı olduklarını ve bir hafta içerisinde 3 bayana ait çantayı çaldıklarını itiraf eden zanlılardan A.D. polisin sabıkasız olduğunu hatırlatıp neden yaptığı yönündeki soruya şöyle cevap verdiği iddia edildi: "Evliyim, bir de çocuğum var. Ancak eşim ile bir türlü anlaşamıyoruz. Bir de bir kızı seviyorum. Onunla evlenmek istedim ve durumu aileme açtım. Babam ve diğer aile fertlerinin hepsi buna karşı çıktı. Israr edince de, 'Git ne halin varsa gör' dediler. Sevdiğim kız için benden 20 bin YTL başlık parası istediler. Ben de onunla evlenmek için mecburen kapkaç yapmaya başladım."


A.D.'nın suç ortağı olan arkadaşı E.A. ise sorgusunda, "Benim motosikletim ile Refahiye Mahallesi'nde ve çevresinde dolaşan bayanları takip ediyorduk. Çantayı çaldıktan sonra ara yollardan beldemize dönüyor ve çantadan çıkanları paylaşıyorduk” dediği öğrenildi
Çaldıkları çantalardan 3 cep telefonu, bir yüzük ve 80 YTL para çıktığını belirten zanlılar, sorgulamalarının tamamlanmasının ardından Adliye'ye sevk edildi.


Fatih Çiftçi / Urfa

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler