YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kanadoğlu'nun evi didik didik aranıyor
Kanadoğlu'nun evi didik didik aranıyor
Kanadoğlu'nun evi didik didik aranıyor
07 Ocak 2009 / 15:33 Güncelleme: 07 Ocak 2009 / 00:00

Ergenekon soruşturması kapsamında polis tarafından Sabih Kanadoğlu'nun evinde yapılan arama devam ediyor. Öğle saatlerinde Kanadoğlu'nun sürpriz bir ziyaretçisi vardı.


Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı seçilmesini önlemek için ortaya atılan, 367 garabetinin fikir babası olduğu için kamuoyunda "367'nin mucidi" olarak tanınan Sabih Kanadoğlu'nun evi polisler tarafından didik didik aranıyor. Ergenekon soruşturmasını yürüten savcının izni ile yapılan araştırmalar şu sıralarda da devam ediyor.


Yaşı sebebiyle gözaltına alınmayacağı sadece evinin aranılacağı öğrenilen Kanadoğlu'nun öğle saatlerinde kamuoyunda soğuk duş etkisi yapacak bir ziyaretçisi vardı.


Bu ziyaretçi sahte çürük raporu ile asker kaçağı olduğu anlaşılan ve hükümet aleyhine yaptığı ulusalcı çıkışlarla tanınan YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu'ydu.


YARSAV Başkanı'nın, Kanadoğlu'nun ziyeretine gelmesi hukuk çevreleri tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Eminağaoğlu'nun olay yerine hangi amaçla geldiği öğrenilemedi. Halen Yargıtay'da görevli bir savcının hiç üstüne vazife olmayan bir olaya böyle müdahil olması ise kafalarda soru işaretleri oluşturdu.


Kamuoyu şimdi YARSAV başkanı Eminağaoğlu'nun, ziyaretin amacı ile ilgili yapacağı açıklamayı bekliyor.


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler