YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
JİTEM'ci olay çıkardı
JİTEM'ci olay çıkardı
20 Ocak 2011 11:51
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde görülen 2. Ergenekon davasına sanık Arif Doğan'ın taşkınlıkları damga vurdu. Üstünün aranmasına ve sanık kartı takılmasına tepki gösteren Doğan hakkında tutanak tutuldu.

Arif Sorgucu'nun özel haberi-Kanal A - İkinci Ergenekon davasının 98. oturumu gergin başladı.

Ambulansla evinden getirilen Arif Doğan tekerlekli sandalyeyle içeriye alındığı sırada jandarma personeli görevi gereği sanık kartı vermek istedi. Ancak Arif Doğan'ın sanık kartını almaması üzerine devreye giren duruşmanın güvenliğinden sorumlu yarbay, Doğan'a “Bunu takmanız gerekiyor” diyerek kartı uzattı. Sinirlenen Arif Doğan “Ben neyim ki bu kartı bana taktırıyorsunuz?” diyerek kartı yarbayın üzerine doğru fırlattı. Kartı havada yakalayan yarbay, Arif Doğan'ın korumasına kartı verdi ve “Bunu taktırın” dedi.

Davanın 96. oturumuna kalbinde pil olduğu için x-ray cihazı kapatılarak içeri alınan Arif Doğan duruşma salonuna cep telefonuyla girmişti. Tekrar aynı sorunun yaşanmaması için bu defa yine x-ray cihazı kapatıldı ama Arif Doğan'ın üstü aranmak istendi. Bir uzman çavuş “Üzerinizde cep telefonu var mı? Üstünüzü aramamız gerekiyor komutanım” deyince Doğan “Nereden çıktı bu... Bu zamana kadar böyle bir şey yoktu.” şeklinde tepki gösterdi. Bun sırada yarbay devreye girerek “Üstünü arayın” dedi. Bunun üzerine öfkesi daha da kabaran Doğan “Sen buraya gelen bir orgeneralin üstünü arayabiliyor musun da benim üstümü arıyorsun! Ne yaptığını sanıyorsun sen yarbay” diye avazı çıktığı kadar bağırmaya başladı.

Bu arada üst arama işlemi biten yarbay “Götürün” diye talimat verdi. Bunun üzerine daha da sinirlenen Doğan, “Sen kime götürün diyorsun yarbay! Kime götürün diyorsun terbiyesiz! Götürür müsün diyeceksin yarbay!” diye bağırmaya devam etti. Jandarma çıkardığı bu taşkınlıktan dolayı Arif Doğan hakkında tutanak tuttu. 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler