YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Jandarma 1000 uzman erbaş alacak
Jandarma 1000 uzman erbaş alacak
Jandarma 1000 uzman erbaş alacak
19 Temmuz 2008 / 12:26 Güncelleme: 19 Temmuz 2008 / 00:00


TSK, PKK ile mücadele kapsamında 1000 uzman komando erbaş alacak. Komandoların çoğunlu Doğu ve Güneydoğu'daki birliklerde görevlendirilecek.


Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), PKK ile mücadele kapsamında 1000 uzman komando erbaş alacak. Alınan komandoların çoğunlu Doğu ve Güneydoğu'daki birliklerde görevlendirilecek.


Hakkari-Şırnak sınır hattında kademeli olarak özel tim sayısını artıran TSK, şimdide takviye olarak 1000 uzman komando erbaşla destekleyecek. Jandarma Genel Komutanlığı'nın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Şubat-Nisan 2009 tarihleri arasında 10. ve 11. dereceden memur olarak göreve başlayacak olan uzman erbaşlar, Jandarma Komando Özel Harekat Tabur Komutanlıkları, Beytüşşebap Taktik Jandarma Komando Alay Komutanlıkları bünyesinde ihtiyaç duyulan komando birlikleri emrine atanabilecek.


Adayların başvuru için, www.jandarma.tsk.mil.tr internet adresinden duyurulan belgeleri eksiksiz olarak PTT/Kargo ile veya şahsen en geç 22 Eylül 2008 günü mesai bitimine kadar Jandarma Okullar Komutanlığı Uzman Erbaş Kayıt-Kabul Komisyon Başkanlığı 06835 Beytepe/Ankara adresine göndermeleri gerekiyor. Başvurusu kabul edilen adayların isim listesi ile sınava girecekleri tarih, saat ve salon isimleri 10 Ekim 2008 tarihinden itibaren internet adresinden yayımlanacak. Yazılı sınav 25 Ekim 2008 tarihinde Jandarma Okullar Komutanlığı Beytepe/Ankara adresinde yapılacak, sonuçlar aynı gün saat 19.00'a kadar www.jandarma.tsk.mil.tr internet adresinden duyurulacak. Başvurusu kabul edilerek, yazılı sınava çağrılan adaylar belgeleri açıklandığı şekilde tanzim ederek, yazılı sınava gelirken beraberinde getirecek. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar 26-30 Ekim 2008 tarihleri arasında 'Ön Sağlık, Fiziki Kabiliyet ve Değerlendirme Testi' ile mülakata tabi tutulacak. Test tarihleri ve sınav sonuçlarına internet adresinden ulaşılabilecek.


ÜSTÜN HİZMET MADALYASI ALAN DA BAŞVURABİLECEK


Başvuran adaylarda en az lise mezunu şartı aranırken, en az ortaokul veya sekiz yıllık ilköğretim okulu mezunu olup askerlik hizmeti sırasında Tugay Komutanı ve Bağımsız Alay Komutanından, örneğine uygun olarak tanzim edilmiş ve onaylanmış olmak şartıyla üstün hizmet/başarı belgesi alanlar da başvuru yapabilecek. Bu durumdaki adaylar ilk başvuru sırasında ortaokul diplomaları ile birlikte üstün hizmet belgesini de gönderebilecek. Duyuruda lise mezunlarında üstün hizmet madalyası şartı aranmıyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler