YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzinsiz gösteride 3 kişi gözaltına alındı
İzinsiz gösteride 3 kişi gözaltına alındı
İzinsiz gösteride 3 kişi gözaltına alındı
10 Ağustos 2008 / 19:26 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'ın cezaevi koşullarını protesto eden gruba polis müdahale etti. Göstericiler kaçarken dükkanların ve arabaların camlarını kırdı.


Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'ın cezaevi koşullarını protesto eden gruba polis müdahale etti. Polisin tazyikli su sıkması üzerine dağılan göstericiler İstiklal Caddesi'ne ve ara sokaklara kaçtı. Göstericiler kaçarken dükkanların ve arabaların camlarını kırdı. Polis bazı göstericileri gözaltına aldı.


Tarlabaşı'ndaki DTP İstanbul İl Başkanlığı önünde toplanan grup, Galatasaray Meydanı'na yürüdü. Grup burada, oturma eylemi ve terör örgütü elebaşının cezaevi şartlarının iyileştirilmesi talebiyle bir basın açıklaması yaptı.


Güvenlik önlemi alan polisin dağılmaları yönündeki uyarısını dikkate almayan grup, daha sonra terör örgütü lehine slogan atarak, İstiklal Caddesi üzerinde Tünel yönüne doğru yürüyüşe geçti.


Bunun üzerine Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne ait bir polis panzeri, gruba su sıktı. Ardından, ara sokaklara doğru dağılan grup ile polis arasında kovalamaca yaşandı. Bu sırada polis, 3 kişiyi gözaltına aldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler