YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte 'irticai tehdit' sıralamasında birinci olan ilimiz
Eruygur'da ele geçirilen belgelerde iller ham puan, harf grubu gibi ölçütlerle değerlendirilmiş!
İşte 'irticai tehdit' sıralamasında birinci olan ilimiz
11 Mayıs 2009 / 16:18 Güncelleme: 11 Mayıs 2009 / 00:00

Ergenekon sanıklarından eski Jandarma Genel Komutanı Şener Eruuygur'da  'İrticai Tehdit' olacak 81 ilin listesi çıktı!


Ergenekon davası sanıklarından eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Şener Eruygur’da ele geçirilen belgeler arasında, 81 ilin bulunduğu, “İllerin İrticai Tehdit Durumuna Göre Sıralandırması” isimli bir belge de yer aldı.


“Gizli” ibareli belgeye göre, İstanbul “irticai tehdit” sıralamasında birinci sırada. İstanbul’u, Ankara ve Diyarbakır takip ediyor.


Bir raporun eki olduğu tahmin edilen ve kim tarafından, hangi tarihte hazırlandığına dair bir bilgi bulunmayan belgeye göre, iller, “ham puan” “sayısal not” “harf grubu” ve “sınıf” gibi ölçütlerle değerlendirilmiş.
Listeye göre, irtica tehdidinin en yoğun olduğu 16 il A kategorinde gösteriliyor. Bu illerin 100 üzerinden puanı ise 85 ve üstünde. B sınıfında 14, C grubunda 12, D grubunda 22, E grubunda 9 ve F grubunda ise 8 il yer alıyor.


İzmir dördüncü


Belgeye göre, iller sınıflara da ayrılmış. Ancak, irtica tehdidinin en yoğun il olduğu kabul edilen İstanbul’a “özel” diye ayrı bir sınıf açılmış. Diğer iller ise 1’den 4’e kadar rakamlarla sınıflara ayrılmış.
Tehdit sıralamasında İstanbul’u Ankara ve Diyarbakır takip ediyor. Listenin dördüncü sırasında İzmir’in bulunması dikkat çekiyor. İzmir’in hemen ardından Konya geliyor. Yine Akdeniz’in en önemli tatil kenti Antalya’nın karnesi “muhafazakâr” olarak bilinen Erzurum ve Kayseri gibi illerden daha kötü. Antalya listede 6. sırada yer alıyor. Listenin en sonunda ise Tunceli yer alıyor.


Not ve puan verilmiş


Belgede, çizelgede yer alan not ve puanların hangi ölçütlere göre verildiği konusunda bilgi bulunmuyor. Belgede ayrıca, ASAF (TMK) ve ASAF (Mevcut) başlıkları altında da illerin karşısında tim, unsur, subay, astsubay, uzman çavuş gibi başlıklar altında çeşitli rakamlar yer alıyor. (Milliyet) 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Eylemlerin istihbarat bilgileri Eruygur'da çıktı


 


 


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler