YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Ergenekon'un hastaları...
İşte Ergenekon'un hastaları...
İşte Ergenekon'un hastaları...
11 Şubat 2009 / 07:49 Güncelleme: 11 Şubat 2009 / 00:00

Tutuklanan sanıklandan 8'i sağlık sorunları yaşadıklarını iddia ederek tahliye talebinde bulundu.

Bunlardan 4'ü tahliye edildi.

İşte o sanıklar:

Veli Küçük: 13 Nisan 2008’de hastaneye kaldırıldı. Anjiyo yapıldı, bir damarı tıkalı çıkınca stent takıldı. Ayrıca idrar yollarında taş ve iltihap tespit edildi.

Ferit İlsever: İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı olan Ferit İlsever, akciğer kanseri başlangıcı olduğu gerekçesiyle 29 Ağustos 2008’de tahliye edildi.

Ayşe Asuman Özdemir: Siroz hastası olduğu ortaya çıktı. Yaklaşık 1 yıl tutuklu kaldıktan sonra 18 Temmuz 2008’de tahliye edildi.

Şener Eruygur: Sorgusu yapılırken fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Kandıra F Tipi Cezaevi’nde merdivenlerden düşerek beyin kanaması geçirdi. 2,5 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildi. Ancak, evine gidemeyen Eruygur’un GATA’daki tedavisi sürüyor.

Hurşit Tolon: 24 Eylül’de rahatsızlanarak Kocaeli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Aşırı kilo kaybeden Tolon, GATA’ya sevk edildikten sonra 6 Şubat 2009’da tahliye edildi.

Levent Ersöz: Rusya’ya kaçtı. Prostat ameliyatı olmak için geldiği Ankara’da yakalandı, kalp krizi geçirdi. Durumunun kötüleşmesi üzerine GATA’ya kaldırıldı.

Arif Doğan: JİTEM’in kurucusu olduğu iddia edilen Doğan, 7 Ekim 2008’de Koşuyolu Kalp Damar Hastanesi’ne kaldırıldı. Halen tedavisi sürüyor.

Kuddusi Okkır: Avukatları ve ailesi, kanser olan Okkır’ın tedavisinin yapılması için birçok kez tahliye talebinde bulundu. Bu talep Okkır’ın ölümünden sadece 10 gün önce kabul edildi. Ergenekon’un kasası olduğu öne sürülen Okkır, hakkındaki suçlamayı dahi öğrenemeden borç içinde hayatını kaybetti.

Ersöz Paşa da GATA’da

Tutuklu sanık emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, tedavi gördüğü hastaneden alınarak, Silivri Cezaevi’ne götürüldü. Ancak Ersöz’ün rahatsızlığı nüksedince, götürüldüğü 3 hastanenin ardından GATA Haydarpaşa Hastanesi’ne sevk edildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler