YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da dün akşam başlayan ve özellikle kentin
İstanbul'da dün akşam başlayan ve özellikle kentin
İstanbul'da dün akşam başlayan ve özellikle kentin
21 Eylül 2008 / 15:26 Güncelleme: 21 Eylül 2008 / 00:00

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, İstanbul'da dün akşam saatlerinde başlayan ve özellikle kentin kuzey ve doğusunda etkili olan yağışın akşam saatlerine kadar süreceğini bildirdi.


Yıldırım,  kentte dün akşam saatlerinden itibaren başlayan ve aralıklı devam eden yağışlara dikkati çekerek, şunları kaydetti:


''İstanbul genelinde yağışlar özellikle kentin kuzey ve doğusunda etkili olmuştur. Yağışların bugün akşam saatlerine kadar İstanbul'un kuzey ve doğusunda süreceği tahmin edilmektedir. Hava sıcaklığının yarından itibaren 3-4 derece artacağı, hafta ortasından itibaren tekrar azalarak mevsim normallerinin altına ineceği tahmin ediliyor. Hafta ortasından itibaren İstanbul ve çevresinin yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girmesi bekleniyor.''


-SON 24 SAAT İÇERİSİNDE YAĞIŞ MİKTARLARI-


İstanbul'un bazı merkezlerinde son 24 saat içinde metrekareye düşen yağış miktarı (kilogram) ise şöyle:


.Kilyos:                         82,2


.Sarıyer:                       40,0


.Şile:                             30,6


.Samandıra:                28,4 


.S. Gökçen Havalimanı: 20,0 


.Kartal:                            17,0


.Atatürk Havalimanı:     11,6


METEOROLOJİK UYARI: ALANYA, MANAVGAT VE GAZİPAŞA'DA SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR


Antalya'nın başta Alanya İlçesi olmak üzere Manavgat ve Gazipaşa çevrelerinde kuvvetli gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor.


Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan ''Meteorolojik Uyarı''da , Batı Akdeniz üzerinde gelişen bulut kütlesinin Antalya'nın Alanya İlçesi başta olmak üzere Manavgat ve Gazipaşa çevrelerinde saat 17.00'ye kadar kuvvetli gökgürültülü sağanak yağışa neden olmasının beklendiği kaydedildi.


Vatandaşların, su baskını, sel, yıldırım düşmesi ve dolu gibi olumsuz şartlara karşı tedbirli olması gerektiği belirtilen açıklamada, sağanak yağışın Antalya'nın doğu kıyılarında (Serik, Manavgat, Alanya ve Gazipaşa sahil şeridinde) bu akşam ve gece saatlerinde  aralıklarla etkisini sürdürebileceği ifade edildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler