YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İmralı'ya 5-6 mahkumun daha katılacağı bir infaz kurumu yapılacak
İmralı'ya 5-6 mahkumun daha katılacağı bir infaz kurumu yapılacak
İmralı'ya 5-6 mahkumun daha katılacağı bir infaz kurumu yapılacak
21 Kasım 2008 / 16:47 Güncelleme: 21 Kasım 2008 / 00:00

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, PKK Terör Örgütünün lideri Abdullah Öcalan'ın kaldığı İmralıya 5-6 mahkumun daha kalacağı bir infaz kurumu yapılacağını açıkladı.


Bakan Şahin, Karatekin Üniversitesi’nin açılışı için geldiği memleketi Çankırı’da gazetecilerin, Öcalan’ın yanına yeni mahkumlar konulup konulmayacağı yönündeki sorularını yanıtlarken şöyle dedi:


“İmralı Adası’na, orada görev yapan güvenlik görevlilerinin barınabileceği yerlerin uygun olmaması nedeniyle yenilerini yapmak için bir inşaat başlattık. Aynı zamanda oraya 5 veya 6 hükümlünün daha kalabileceği şekilde bir ceza infaz kurumu yapmayı planlıyoruz. O nedenle ileriki günlerde bunu yaptıktan sonra oraya hükümlü sevk edecek miyiz, etmeyecek miyiz onu değerlendireceğiz.”


ÜZMEZ DAVASINDAKİ AVUKAT


Bakan Mehmet Ali Şahin, kamuoyunun yakından izlediği Hüseyin Üzmez davasında mağdur kızın avukatın baroda sicil kaydının olmamasının davayı nasıl etkileyeceği yönündeki bir soruya ise, “Onu tabii mahkeme heyeti bilir. Eğer mağdur kızın avukatı yetkisiz ise yetkili bir avukat gelir, bundan sonraki duruşmalarda temsil eder. Dolayısı ile bir yargısal faaliyettir. Benim yargısal faaliyetle ilgili şöyle olur, böyle olur diye bir değerlendirme yapmam mümkün değil” diye yanıtladı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler