YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlk belirlemelere göre can ve mal kaybının olmadığ
İlk belirlemelere göre can ve mal kaybının olmadığ
İlk belirlemelere göre can ve mal kaybının olmadığ
12 Kasım 2008 / 17:50 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Kayseri'nin Kocasinan ilçesi Güneşli beldesinde orta şiddette bir deprem meydana geldi.


Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, saat 16.03'teki depremin büyüklüğü 4.9 olarak ölçüldü.


Kayseri Vali Vekili Ali Yener Erçin, merkez üssü Kocasinan ilçesi Güneşli beldesi olan 4.9 büyüklüğündeki depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı olmadığını söyledi.


Erçin, dün de merkez üssü Güneşli beldesi olan hafif şiddetli depremler yaşandığını anımsatarak, ''Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızdaki yetkilileri uyardık. Gerekli tedbirleri aldık. Bazı binalarda çok hafif derecede hasar meydana gelmiş olabilir. Ancak ilk belirlemelere göre ciddi bir mal kaybı ve can kaybımız söz konusu değil'' diye konuştu.
 


Kayseri'nin ilçeleri ile Ankara, Sivas ve Yozgat'ta da hissedilen depremin hemen ardından vatandaşlar kısa süreli panik yaşadı.


Polis telsizinden yapılan anonslarda, görevli polis memurlarından sakin olmaları ve vatandaşlara bu konuda telkinde bulunmaları istendi.


Depremin ardından Kayseri merkezde ve Güneşli beldesinde bazı binalarda çatlaklar meydana geldi.


Öte yandan öğle saatlerinde Bolu'nun Yeniçağa ilçesinde de 4.0 büyüklüğünde hafif şiddette bir deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, saat 13.57'de gerçekleşen depremin büyüklüğü 4.0 olarak ölçüldü.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler