YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlk belirlemelere göre 3 köy korucusu öldü, 2 kişi
İlk belirlemelere göre 3 köy korucusu öldü, 2 kişi
İlk belirlemelere göre 3 köy korucusu öldü, 2 kişi
10 Eylül 2008 / 09:11 Güncelleme: 10 Eylül 2008 / 00:00

Siirt'in Şirvan ilçesine bağlı Ormanlı köyünde sağanak yağışların yol açtığı heyelanda köy minibüsü toprak altında kaldı, 3 köy korucusu öldü, 2 kişi yaralandı.


Siirt Vali Vekili Hamdi Öncü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün gece bölgede sağanak yağışların Şirvan'a bağlı Ormanlı Köyünde heyelana yol açtığını ve köye gelmekte olan bir minibüsün heyelan sonucu toprak altında kaldığını söyledi.


Ormanlı köyündeki vatandaşların yaptığı çalışmalar sonucu minibüsten 3 köy korucusunun cesedinin çıkarıldığını, 2 kişinin de yaralı olarak kurtarıldığını belirten Öncü, ''kayıp bir kişinin bulunması için de arama çalışmaları sürüyor. 2 yaralı Siirt Devlet Hastanesine getirilerek tedavi altına alındı'' dedi.


ÖLEN 3 KİŞİNİN KİMLİĞİ BELİRLENDİ


Siirt'in Şirvan ilçesinde meydana gelen heyelanda ölen 3 kişinin kimliği belirlendi.


Edinilen bilgiye göre, Şirvan'dan Ormanlı Köyüne dönerken yolda sağanak yağışın ardından yaşanan heyelanda toprak altında kalan minibüste hayatını kaybeden geçici köy korucularının Görgün Akkuş, Arafat Akkuş ve Seyfettin Alayyıldız olduğu belirlendi. Kayıp Nadir Akdoğan'ın bulunması için başlatılan arama çalışmaları sürüyor.


Siirt Vali Vekili Hamdi Öncü ile Şirvan Kaymakamı Mustafa Kutlu, olay yerinde incelemelerde bulunuyor.


Köylüler, ilçeden dönen minibüste toplam 10 geçici köy korucunun bulunduğunu, yağışın ardından meydana gelen heyelanın minibüsü 500 metre sürüklediğini belirterek, ''4 kişi kendi imkanlarıyla kurtulmuştu. Olayı duyunca biz de araçtakileri kurtarmaya gittik. Minibüsten 3 kişinin cesedini çıkardık, 2 kişiyi de yaralı olarak kurtardık'' dediler.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler