YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İki İngiliz'in ulusalcı 'Tek Türk'le GİZEMLİ bağı
Ergenekon'da 2 esrarengiz İngiliz!
İki İngiliz'in ulusalcı 'Tek Türk'le GİZEMLİ bağı
25 Haziran 2009 / 10:10 Güncelleme: 25 Haziran 2009 / 00:00

Ergenekon’un ‘geri dönüşüm kutusu’ olarak bilinen ‘Tek Türk’ grubuna yönelik 11 ilde operasyon yapıldı. Aralarında MİT’ten emekli bir albay ve iki İngiliz’in evinin de bulunduğu 37 adreste arama yapıldı. İki İngiliz’in ulusalcı bir grup olan ‘Tek Türk’le bağı gizemini koruyor


Ergenekon’un ‘geri dönüşüm kutusu’ olarak tanımlanan TekTürk yapılanmasına yönelik dün polis 11 ilde 37 yere operasyon yaptı. Adana Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı’nca yürütülen operasyonda Türk Eğitim Sendikası eski başkanı Şuayip Özcan’ın Ankara’daki, MİT emeklisi Albay K.K.’nın Isparta Eğirdir’deki evi de arandı. Bursa da eski Uzman Çavuş Özlem Mogol’un evi aranarak çok sayıda belgeye el konuldu. Çevresine jandarmaya çalıştığını söyleyen Moğol’un irtibat halinde olduğu Donald James Roxburgh ve Frances Alison Roxburgh isimli iki İngiliz vatandaşının kullandığı kontular da arandı.


İNGİLİZ PARASIYLA LÜKS VİLLA ALDI


İngilizleden para yardımı aldığı iddia edilen Mogol’un bu paralarla bir villa satın aldığı belirlendi. ‘Osmanlı Evi’ olarak bilinen ve değeri 250 bin Tl olan üç katlı müstakil binanın restore edildikten sonra kilise olarak kullanıldığı belirlendi. Soruşturmanın 16 Nisan’da gerçekleştirilen ve 6 kişinin tutuklandığı operasyonun devam olduğu aktarıldı.


ERGENEKON BAĞLANTISI FİKRİ KARADAĞ


Ergenekon’un ‘arka bahçesi’ yada ‘geri dönüşüm kutusu’ olarak adlandırılan TekTürk yapılanmasının görünürdeki liderliğini Kuvva-i Milliye Derneği Genel Başkanı Fikri Karadağ tarafından Konya İl Teşkilatını açmak için görevlendirilen Ali Çalışıkuşu yürütüyor. Çalıkuşu’nun, Ergenekon tutuklusu olan Karadağ ile fikir ayrılığına düşmesi üzerine TekTürk yapılanmasını hayata geçirdiği belirtiliyor.


ESKİ ÇAVUŞ İNGİLİZLERE ÇALIŞIYOR


Operasyonlarda iki İngiliz vatandaşının kullandığı üç katlı Osmanlı Evi de arandı. İngilizlerin örgütlenmenin Bursa sorumlusu olarak değerlendirilen eski Uzman Çavuş Özlem Mogol ile ilişkide oldukları ileri sürüldü. İngilizlerle para alış verişi de tespit edilen Mogol’un çevresine halen jandarmaya çalıştığını söylediği belirtiliyor.


Star

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler