YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hilmi Özkök, Ergenekon sanığı Levent Göktaş'ı general yapmamış
Hilmi Özkök, Ergenekon sanığı Levent Göktaş'ı general yapmamış
Hilmi Özkök, Ergenekon sanığı Levent Göktaş'ı general yapmamış
09 Şubat 2009 / 17:02 Güncelleme: 09 Şubat 2009 / 00:00


Ergenekon Terör Örgütü (ETÖ) soruşturmasını sulandırmaya çalışanların son günlerde en çok sarıldığı argüman şu oldu:


"Tutuklananlar aslında bir kahraman" Bunun için buldukları en büyük kanıtlardan biri de emekli Albay Levent Göktaş'ın tutuklanması. Tutuklama olayı gerçekleşince kimi çevreler Göktaş'ın üç madalyalı bir kahraman olduğunu ileri sürdü. Bununla yetinilmeyip bölücü Terör Örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ı Türkiye'ye getiren uçakta "Memlekete Hoş Geldin" sözünü söyleyen kişi olduğu iddia edildi. Arena programında Uğur Dündar, Göktaş için özel bir program bile yaptı.


Ancak ETÖ Davası'nın tahliye olan sanığı Vedat Yenerer ilginç bir iddia ortaya attı. Yenerer'e göre Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök, emekli Albay Göktaş'ın general yapılmasına engel oldu. Bunun nedeni ise Özkök ile Göktaş'ın arasının açık olması.


ETÖ soruşturmasında ismi geçen bir televizyon kanalında program yapan Saygı Öztürk'e konuşan Yenerer, iddiasını şu sözlerle dile getirdi:


"Emekli Albay Levent Göktaş bunca başarısı sonucunda Generallik makamına yükseltilmesi gereken bir komutandı. Ancak Hilmi Özkök'le arasının açık olması nedeniyle general rütbesine yükseltilmemiştir


Emekli Orgeneral Özkök'ün hükümet yönelik darbe planlarına nasıl direndiği herkes tarafından biliniyor. Demokrat Genelkurmay Başkanı olarak tanınan Özkök'ün kahraman ilan edilen emekli Albay Göktaş'ı paşa yapmamasının nedeni merak konusu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler