YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hatay, AOÇ ve Saklıbahçe’de kazılarından herhangi bir sonuç alınamadı
Hatay, AOÇ ve Saklıbahçe’de kazılarından herhangi bir sonuç alınamadı
Hatay, AOÇ ve Saklıbahçe’de kazılarından herhangi bir sonuç alınamadı
10 Ocak 2009 / 18:32 Güncelleme: 10 Ocak 2009 / 00:00

Susurluk hükümlüsü İbrahim Şahin’in krokisine göre Gölbaşı’nda cephanelik bulunmasının ardından Hatay, AOÇ ve Saklıbahçe’de başlanan kazılar tamamlandı. Kazılarda herhangi bir bulguya rastlanmadı.


Atatürk Orman Çiftliği’nde Atatürk Evi’nin de bulunduğu bölge ile Saklıbahçe’de AK Parti Genel Merkezi’nin karşısındaki mesire alanındaki arama kazılarına bu sabah tekrar başlandı. Saklıbahçe’de özel eğitimli köpeklerle ceset araması yapıldığı öğrenildi. Öğle saatlerinde Saklıbahçe’deki arama faaliyetine son verildi. Ardından AOǒdeki kazıya son verildi. Akşam saatlerinde ise Hatay Kumlu’daki kazı tamamlandı. Kazı çalışmalarında herhangi bir bulguya rastlanmadığı öğrenildi.


Ergenekon soruşturmasında gözaltına alınan eski Özel Harekat Daire Başkanı İbrahim Şahin’in evinde bulunan krokiden yola çıkarak Gölbaşı’nda yapılan kazıda cephanelik bulunmuştu. Bu önemli gelişmenin ardından Atatürk Orman Çiftliği, Saklıbahçe, Mamak ve Bala’da da kazı çalışmalarına başlanmıştı. Önce kazma kürekle başlanan daha sonra iş makineleri ve metal dedektörleri ve dedektör kepeklerin yardımıyla devam edilen kazılara, dün akşam saatlerinde ara verilmişti. Polis, kazı yerlerinde sabaha kadar güvenlik önlemini sürdürdü.


Bu sabah tekrar başlatılan kazı çalışmaları önce Saklıbahçe’de ardından da Atatürk Orman Çiftliği’nde sona erdirildi. Kazı çalışmalarında herhangi bir bulguya rastlanmadı.


Hatay’ın Kumlu ilçesi Muharrem köyünde yakınlarında emekli bir öğretmen olan H.֒nün arazisinde dün öğleden sonra arama başlatılmıştı.


2 kepçe ve yaklaşık 30 işçiyle 150 metrekarelik alanda yapılan çalışmaya dün saat 23.00 sıralarında son verilmişti.


Muharrem köyünde, ikinci kez açılan alanda yine bir bulguya rastlanmadı; kazı başka bir noktaya kaydırıldı. Adana Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı Bomba İmha Amirliğinden bir ekip de Hatay’a gönderildi. Kazı çalışması sonunda herhangi bir bulguya rastlanmadı.


Gölbaşı’nda cephanelik çıktı


Soruşturmayla ilgili önceki gün Gölbaşı ilçesi girişinde de arama kazılar yapılmış ve gece verilen aradan sonra dün sabah devam edilen kazılarda, 2 lav silahı, seri numaralarının bir bölümü tahrip edilmiş 10 el bombası, eğitim amaçlı kullanılan ve renkli duman çıkaran 10 sis bombası, çok sayıda 9 milimetre çapında mermi ile bir kutu içerisinde, aydınlatma mayını olduğu değerlendirilen madde bulunmuştu. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler