YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hanefi Avcı'dan operasyon taktikleri
Hanefi Avcı'dan operasyon taktikleri
Hanefi Avcı'dan operasyon taktikleri
23 Nisan 2008 / 15:08 Güncelleme: 23 Nisan 2008 / 00:00

Edirne Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın yolsuzluk operasyonları casus filmlerini aratmıyor.


Arata'da belediyeyi karşı çatıdan dinleyen Avcı gümrüklerde yaptığı bir operasyonda ısıtıcıya koyduğu kameraları bu kez tapu dairesindeki fotokopi makinasına yerleştirerek yolsuzluğu ortaya çıkardı. Hanefi Avcı, Edirne'de yaptığı operasyonlarda zanlıları yakalamak için farklı yöntemlere başvurdu.


UFOLARA GİZLİ KAMERA


Avcı'nın Edirne'deki ilk icraatı, Kapıkule Gümrük Kapısı'nda düzenlediği operasyon oldu. 63 kişinin tutuklandığı operasyonda, Kapıkule'deki rüşvet şebekesi çökertildi. Avcı, rüşvet olayını tespit etmek için ısıtıcıların içine gizli kameralar yerleştirdi.


LAZER POINTERLI DİNLEME


"Dede" Operasyonu'nda Edirne Belediye Başkanı'nın yolsuzluklarını ortaya çıkartmak için belediye binası karşısında bulunan Arasta Çarşısı'nın çatısına "lazer pointerli" dinleme anteni koydu ve Edirne Belediye Başkanı Sedefçi'nin görüşmelerini kaydetti. Bununla da yetinmeyen Avcı, başkanın peşine kameralı polisler takıp onun her adımını görüntüledi.


KAMERALI FOTOKOPİ


Edirne Tapu Müdürlüğü'nde ise daireye fotokopi makinesi içine kamera koyarak personeli izlemeye aldı. Olayın fark edilmesi sonrasında aradan geçen zaman içinde içeri temizlik görevlisi olarak hizmetli atayan Avcı, bu sayede kısa süreli de olsa bilgi almaya çalıştı. HÜRRİYET

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler