YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakkari'de uyuşturucu operasyonu
Hakkari'de uyuşturucu operasyonu
Hakkari'de uyuşturucu operasyonu
28 Temmuz 2008 / 13:35 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bir tıra yüklü iş makinesinde yapılan aramada, 490 kilogram saf eroin ele geçirildi.
 


Hakkari Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekiplerince yürütülen ''Beyaz İnci'' ile Hakkari Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesi ekiplerinin yürüttüğü ''08-09-30 N1'' kod adlı planlı operasyonda, Yüksekova ilçesinden batı illerine yüksek miktarda uyuşturucu sevkıyatı yapılacağı bilgisine ulaşıldı.
 


Bunun üzerine harekete geçen KOM ekipleri, Yüksekova'dan Van'a gelen, sürücüsünün kimiliği ve plakası açıklanmayan tırı, İpekyolu kontrol noktasında durdurdu.
 


Tıra yüklenmiş iş makinesinde, dedektör köpeğinin yardımıyla yapılan aramada, 490 kilogram saf eroin ele geçirildi. Olayla ilgili 5 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.
 


Son günlerde Hakkari ve ilçelerinde görev yapan güvenlik güçlerine ve görev yerlerine terör örgütü mensuplarınca yapılan saldırıların anımsatıldığı açıklamada, saldırılara anında karşılık verildiği ve herhangi bir can kaybının yaşanmadığı bildirilerek şöyle denildi:
 


''Güvenlik kuvvetlerimize yapılan bu saldırıların bir tesadüf olmadığı, bu saldırıların yüksek miktarda uyuşturucu madde sevkıyatı yapılmak istendiği bir süreçle eş zamanlı olması dikkate değer görülmüştür.''
 


Açıklamada, başta terör olmak üzere her türlü kanun dışı oluşum ve olaylara karşı çalışmaların, işbirliği ve koordinasyon içinde kararlılıkla sürdürüleceği kaydedildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler