YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hafta sonunda hava nasıl?
Hafta sonunda hava nasıl?
Hafta sonunda hava nasıl?
16 Mayıs 2008 / 14:09 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Türkiye’nin doğu kesimlerinde bahar yağmurları sürüyor ama sıcaklıklar yükselmeye devam ediyor. Hafta sonu batıda hava sıcaklığı 30 dereceye çıkacak. Bölge bölge 5 gün:


İstanbul ve Bursa’da 5 gün boyunca hava güneşli olacak, rüzgarlarda hafif esiyor. Pazar günü yaz havasında geçecek. Ankara da bugünlerde güneşli, sabahları pus oluşabilir. İzmir güneşli ve sıcak, hafta sonu sıcaklık 30 dereceye ulaşacak. Adana’da bugün ve yarın sağanak yağmur geçişleri olacak, pazar günü hava açık. İstanbul ve Ankara 22, İzmir 26, Bursa 24, Adana 25 derece.


* Marmara Bölgesi önümüzdeki günleri güneşli bir havada geçirecek, rüzgarlarda hafif eseceğinden sabahları pus oluşabilir. Sıcaklıklar hafta sonu 30 dereceye ulaşacak. 19 Mayıs pazartesi günü oldukça sıcak bir havada geçecek. Bugün Edirne 25, Çanakkale 22, Sakarya 24 derece.


* İç Anadolu’nun batı kesimlerinde hava açıyor ama Karaman, Aksaray, Kayseri, Niğde ve Sivas boyunca bugün de bir ara sağanak geçişi olacak. İç Anadolu’da pazar gününden itibaren hava daha sıcak olacak, sıcaklıklar 30 dereceye yaklaşacak. Bugün Konya 22, Eskişehir 19, Sivas 17 derece.


* Ege’nin iç kesimlerinde bulutlar tamamen dağılmış değil ama kıyılar güneşli. Hafta sonu Ege’ye yaz geliyor, rüzgar hafif esecek, gökyüzü güneşli olacak ve sıcaklık pazar günü 30 dereceye yükselecek. Bugün Denizli 26, Muğla 25, Kütahya 21 derece.


* Akdeniz ve Güneydoğu Güneyde Mersin, Adana, Hatay, Kahramanmaraş ve Gaziantep arasında bu iki gün daha sağanak yağmur geçişleri olacak, Antalya’da da bir ara yağmur görülecek. Pazar günü ise Akdeniz ve Güneydoğu’da hava açıyor ve sıcak olacak. Antalya 23, Diyarbakır 28 derece.


* Doğu Anadolu’da aralıklı sağanaklar şeklinde görülecek bahar yağmurları, üç gün daha etkisini sürdürecek. Yağış daha çok Erzurum, Kars, Muş ve Van arasında etkili olacak. Sıcaklıklar ise yağışa rağmen yükseliyor. Erzurum 15, Malatya 25, Van 19 derece.


* Karadeniz’in batı ve orta kesimleri önümüzdeki günleri az bulutlu ve ılık bir hava da geçirecek. Doğu Karadeniz’de ise Trabzon, Rize, Artvin ve Bayburt çevresinde bugün ve pazar günü yine kısa süreli yağmur geçişi olabilir. Karadeniz kıyılarında yarın rüzgar sert esecek. Trabzon ve Samsun 18, Bolu 20 derece.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler