YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Gerekirse ifade veririz"
"Gerekirse ifade veririz"
25 Ekim 2009 13:45
Çiçek: Gerçekler ortaya çıkacak

İrtica ile mücadele belgesini hazırladığı iddia edilen Albay Dursun Çiçek, belgenin orijinalindeki imzanın kendisine ait olduğu iddiasına “Komploları devam ediyor” yatını verdi.

“DEMOKRASİYE darbe belgesinin” orijinalinin Ergenekon savcılarına ulaştığı ileri sürülürken, belgenin altındaki imzanın sahibi olduğu iddia edilen Deniz Piyade Kurmay Albay Dursun Çiçek,“Mahkeme süreci devam ediyor. İftira ve komplolarına devam ediyorlar. İlgi ile izliyorum” açıklamasını yaptı.

Albay Çiçek’in ıslak imzasının aslının İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na mektupla gönderildiği ve Adli Tıp Kurumu incelemesinin ardından ‘Belgedeki ıslak imza Albay Dursun Çiçek’in el ürünüdür’ kararının çıktığı iddia edildi. Albay Çiçek belgenin orijinalinin savcılara ulaştığı iddiası “Bu aşamada bir şey söylemem doğru olmaz. Mahkeme süreci ve soruşturma devam ediyor. Ama İftira ve komplolarına devam ediyorlar. İlgi ile izliyorum. Gerçek ortaya çıkacak” diye konuştu.

BAŞBUĞ KAĞIT PARÇASI DEMİŞTİ

Bilindiği gibi, AK Parti ve Gülen’i nedef alan ‘İrtica ile mücadele eylem planı” başlıklı belgenin ‘fotokopi’ olduğu tartışması günlerce sürmüş, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ da ‘ıslak imzalı orijinal belge’ ortaya konmadığı için belgeyi ‘kâğıt parçası’ olarak nitelendirmişti. Genelkurmay askeri savcılığı ise iddialarla ilgili olarak ‘kovuşturmaya yer olmadığına’ dair karar vermişti.

AVUKAT ÇEVİK: İFADE VERİRİZ


Diğer taraftan Albay Dursun Çiçek’in avukatı Mustafa Çevik de dün bir açıklama yaptı. Son gelişmelerle ilgili olarak kendilerine herhangi bir bilginin ve tebligatın gelmediğini kaydeden Avukat Çevik, belge ile ilgili konuyu basından öğrendiklerini de söyleyerek “Eğer savcılıktan çağrılırsak müvekkilimle ifade vermeye gideriz” dedi.

İlk belge fotokopiydi

“İRTİCA ile Mücadele Belgesi” ortaya çıktığı andan itibaren, belgedeki imzanın gerçek olmadığı tartışmaları gündemi işgal etti. Belgeyle ilgili soruşturma başlatan
Askeri Savcılık, belgenin ve imzanın gerçek olup olmadığını belirlemek için Jandarma Kriminal, Adli Tıp ve TUBİTAK’a imzayı inceletti. Bir başka inceleme ise İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından İstanbul Polisi Kriminal Laboratuvarı’nda yapıldı. Askeri Savcılık tarafından yaptırılan incelemelerde, “fotokopiden gerçekliğe ulaşmanın mümkün olmadığı” sonucu çıkarken, Polis Kriminal Laboratuvarı’nın yaptığı incelemede, belgedeki imzanın Albay Çiçek’e ait olduğu ifade edildi. İmzanın sahte ve gerçek olduğuna ilişkin tartışmalar, çarşamba günü belgenin aslının savcılığa gönderildiği bilgisi ile farklı
bir boyut kazandı.

Habertürk
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler