YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genç Siviller'den merakla beklenen tepki geldi
Genç Siviller'den merakla beklenen tepki geldi
Genç Siviller'den merakla beklenen tepki geldi
17 Mart 2008 / 19:21 Güncelleme: 17 Mart 2008 / 00:00

AK Parti'ye kapatma istemine Genç Siviller'in merakla beklenen tepkisi geldi. "Kendine demokratlığın demokrasiyle bağdaşmayacağını genç yaşta öğrenmiş genç siviller", Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın kapatma gerekçelerini yeterince güçlü bulmamış olacak ki kolları sıvadı ve 22 maddeden oluşan kendi gerekçelerini yayımladı. işte, Genç Siviller'in "AKP'yi kapatmak için bizim gerekçelerimiz daha sahici" iddiasıyla başlayan iddialı kapatma gerekçelerinden bazıları…


 


 


AK PARTİ NİÇİN KAPATILSIN?


 


AKP'nin gizli anlamı: AKP harflerinin gerçek anlamı ortaya çıktı. AKP'nin kuruluşunda görev almış bir yetkili, elimizde bulunan ses kayıtlarında; harflerin Adalet ve Kalkınma Partisi'ni değil Allah ve Kur'an partisi kelimelerini ifade ettiği, ancak şartlar olgunlaşmadığı için gerçeğin açıklanamadığını itiraf etti..


 


Bağcılar Lisesi'nde namaz skandalından sonra hac skandalı: namaz skandalı yaşanan Bağcılar Lisesi’nde yapılan incelemelerde kamuoyunu dehşete düşürecek yeni bilgilere ulaşıldı. Bodrum katının da altında olan bir dehlizde, öğrencilerin Kabe maketi etrafında hac farizalarına yerine getirdikleri öğrenildi.


 


Doğan Medya Center'da da namaz skandalı: Doğan Medya Center içinde bulunan yoga ve reiki salonunu saat 05:00'de temizlemek için gelen bir grup temizlikçi kadın başörtülülerini takarak salonda namaz kılmaya teşebbüs etmişler, bir cumhuriyet mitingi dönüşü gazeteye gelmiş bulunan Milliyet gazetesi çalışanları, namaz kılma eylemini henüz kıyam halindeyken bastırmayı başarmışlardır. Temizlikçilerin AKP iktidarı döneminde işe alındıkları, AKP iktidarından cesaret alarak geçtiğimiz ramazan ayında da oruç tutma eylemi yaptıkları ortaya çıkarıldı.


 


Lisede gerici ayaklanma: Avcılar Selami Yetişgil İlköğretim Okulu'nun bazı öğrencilerinin, okulun bodrum katında "Allah" olarak isimlendirdikleri görünmez bir varlığa ibadet ettikleri tespit edildi. Bir öğrenci babasının kızını ispiyonlaması üzerine ortaya çıkan habere göre; çocukların son zamanlarda davranışlarının değiştiği, bazı öğrencilerin kanatlarının çıkmaya başladığı, duvarlardan geçebildikleri ve hatta gözlerinden ateş çıkarabilenlerin bile olduğu öğrenildi.


 


Havadan konularla bile laikliğin altı oyuluyor: Meteoroloji meslek liseleri öğrencilerine 4 adet yağmur duası ezberleme zorunluluğu getirildiği iddia edildi.


 


İnsanları inanan ve inanmayan şeklinde kamplara ayırıyorlar: AKP'li bakan tarafından atanan Mamak Milli Eğitim Müdürü, ÖSS sınavına girecek öğrencilere yaptığı konuşmada " Allah hepinize sınavda zihin açıklığı versin" diyerek sadece Allah'ın sevdiği dini bütün öğrencilerin başarılı olmasını istediği, dinle daha limoni bir ilişkisi olan gençlerin ise yerle yeksan olmasını dilediği anlaşıldı.


 


AKP'li seçmen davranışlarında artan irtica eğilimi: 14 Nisan 2006 günü, AKP seçmeni olduğu tespit edilen 67 yaşındaki Hatice Benli, Gaziosmanpaşa - Bakırköy hattında çalışan belediye otobüsüne sağ ayağıyla bindi ve ayağını atarken içten içe "bissmillahirrahmanirrahim" dedi.


 


AKP'nin Atatürk karşıtı kadrolaşma hareketi: AKP'li bakan tarafından yeni atanan Rize Tapu Kadastro Müdürü'nün odası boyanırken Atatürk resmi duvardan indirildi. Kullanım talimatnamesinde boyanın 12 saatte kuruyacağı belirtilmişken, resim 15,5 saat sonra yani 3,5 saat gecikmeli olarak tekrar eski yerine asıldı. Dolayısıyla söz konusu partinin Atatürk'ü hazmedemeyen kişilerle kadrolaşma yaptığı ispatlanmış oldu.


 


Antalya Saime Yahşigil İlköğretim Okulu’nda skandal: Antalya Saime Yahşigil İlköğretim Okulu’nda ders programı yapılırken, din derslerinin zihinlerin zinde olduğu sabah saatlerine, inkılâp tarihi derslerinin ise hemen öğle yemeğinden sonra, çocuklara rehavet çöktüğü saatlere konması dikkat çekti. Ayrıca, rehaveti arttırmak için inkılap tarihi derslerinin olduğu günler yemekhanede ayran dağıtıldığı belirlendi. Tüm bunlarla körpecik beyinlerin dini bilgilerle doldurulması, Atatürkçülüğü ise öğrenecek takati kalmaması amaçlanıyor.


 


Odak olma suçu: AKP'de Mustafa çok Tansel az: Donar Araştırma Şirketi tarafından yapılan çalışmada; AKP seçmenleri arasında, Mustafa, Ahmet, Ali, Ayşe, Havva gibi İslam kaynaklı isimlerin CHP seçmenlerine göre 3 katı fazla olduğu, buna karşın; Tansel, Çiyse, Berkecan, Sudesu gibi çağdaş isimlerden neredeyse hiç olmadığı tespit edildi.


 


AKP belediyelerinin yeşil takıntısı: AKP'li belediyelerin geçmiş dönemlere göre iki kat fazla yeşillendirme çalışması yaptığı belgelendi. Şeriatı temsil eden yeşil ile rejim değişikliğine park, bahçe ve refüjlerden başladıkları açıkça görülmektedir.


 


Halka okunmuş su içiriliyor: AKP'li İstanbul belediyesi Terkos ve Ömerli barajları kıyısında her cuma günü 41 imama 41 yasin okutuyor. Okunmuş sular şebekeye veriliyor, bu sayede insanların dini duyguları coşturularak amaçlanan şeriat devleti için taban oluşturuluyor.


 


Ampul gavur icadı: CHP'nin amblemi bir Türk savaş aleti olan ok, DP'nin amblemi yine bir Türk taşıma aracı olan at iken AKP'nin sembol olarak Amerikalı Edison tarafından icat edilmiş ampulü seçmiş olması Türkiye'yi batıya peşkeş çekeceğinin en güzel kanıtıdır.


 


AB ile gizli anlaşma: Vatansever Türk Tugayları Konfederasyonu'nun internet sitesinde yer alan belgeye göre; Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, AB'nin genişleme sorumlusu Oli Rehn ile gizli bir anlaşma yapmıştır. Anlaşmaya göre, Sinop - Mersin hattının doğusu sözde Ermenistan ve kukla Kürdistan devletleri arasında paylaşılacak. Ege bölgesi Helen Cumhuriyeti olacak. İstanbul, sıcak sulara açılma emelinden bir türlü vazgeçmeyen Rusya'ya bırakılacak. Abdullah Gül'e jest olarak da Kayseri merkezli Gülistan İslam Cumhuriyeti kurulacaktır.


 


Gül'ün ismi APO' dan: Yalçın Küçük' ün isabet buyurduğu üzere; Abdullah Gül'ün Kürt olduğu ve babasının da Abdullah Öcalan'a büyük muhabbet duymasından dolayı oğluna Abdullah ismini verdiği anlaşılmıştır. (Gül ile APO' nun aşağı yukarı aynı yaşlarda olmaları bu gerçeği değiştirmez. Demek ki babası öngörülü bir insandı.)


 


Erdoğan sabetaist kızılderili kabilesinden: yine Yalçın Küçük' ün tespitlerine göre Tayyip Erdoğan'ın kızılderili sabetaist doğan er kabilesinden geldiği, kimliğini gizlemek için ise soyadını Erdoğan yaptığı öğrenilmiştir.


 


Erdoğan neden Fenerbahçeli? Fenerbahçe'nin bayrağı sarı-laciverttir. Bayrak 15 dakika kezzaplı suda bekletildiğinde iki rengin karışmasından yeşil renk ortaya çıkmaktadır. Erdoğan'ın şeriat özlemi takım tercihinde bile kendini ele vermektedir.


 


AKP iktidarı dini futbola bile alet etmiştir: AKP döneminde eşi türbanlı olan Ertuğrul Sağlam Beşiktaş Teknik Direktörü olurken, namaz kıldığı bilinen futbolcular sürekli ilk on birlerde takımda yer bulmaya başlamışlardır. AKP iktidarı döneminde Anelka ve Aurilio'nun Müslüman olmaya zorlanması ve aynı iktidar döneminde İlhan Mansız' ın (i.mansız) ise futbolu bırakmak zorunda kalması da dikkat çekmiştir.


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler