YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gazetedeki GİZLİ ayrıntıya son nokta konuldu!
Gazetetedeki ilan Kanal 6'nın yılbaşı programının tanıtımı olduğu ortaya çıktı!
Gazetedeki GİZLİ ayrıntıya son nokta konuldu!
15 Mayıs 2009 / 12:22 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Yeşil'in yaşayıp yaşamadığının kanıtlanması için, bir gazete kağıdından hareket eden gazeteler, büyük bir yanılgıya imza attı.


Gazetedeki Kanal 6 reklamını Biri Bizi Gözetliyor yarışmasına benzeten ve bu yarışmanın 2002'de yayınlanmış olmasından hareketle, Susurluk kazasından sonra da Yeşil'in hayatta olduğunu iddia eden bazı gazeteler, biraz araştırsaydı, sözkonusu ilanın Kanal 6'nın 1995 Aralık ayının son haftasında birçok gazeteye verdiği yılbaşı programının tanıtımı olduğunu öğrenebilirdi.


Susurluk kazasından sonra öldürüldüğü ileri sürülen JİTEM tetikçisi Mahmut Yıldırım'ın oğlu Murat Yıldırım'ın kitabı, 'Yeşil'in hayatta olup olmadığı tartışmasını yeniden alevlendirdi.


'Yeşil'in hikayesini anlatan kitaptaki hiç yayınlanmamış fotoğraflarından biri 2002'ye kadar hayatta olduğunun kanıtı olarak sunuldu. 'Yeşil'in yemek yediği masanın üzerindeki gazetede, 2002'de Kanal 6'da yayınlanan 'Biri Bizi Gözetliyor' programının ilanı olduğu iddia edildi.


Ancak sözkonusu ilanın, Kanal 6'nın 1995 Aralık ayının son haftasında birçok gazeteye verdiği yılbaşı programının tanıtımı olduğu bugün Yeni Şafak'ta Fuat Atik imzasıyla yayınlanan haberle ortaya çıktı.


'Başka kanalda aramayın, onlar yalnızca Kanal 6'da' başlıklı ilanda birçok ünlü sanatçının fotoğrafı yeralıyor. İlanın 2002 yılına ait olmadığını gösteren bir diğer unsur ise Kanal 6'nın eski logosunun kullanılmış olması.


Dün Star gazetesinde Şamil Tayyar imzasıyla verilen "Fotoğrafta gizlenen büyük sır: Yaşıyor" başlıklı haberde, bu fotoğrafla Yeşil'in 2002 yılında yaşadığının ortaya çıkarıldığı iddia ediliyordu. Oysa fotoğraf, 1995 yılının Aralık ayının son haftasına aitti ve görüleceği gibi 1995'i 1996'ya bağlayan yılbaşı gecesi reklamıydı. Haberde gazetedeki reklamın Biri Bizi Gözetliyor yarışmasına ait olduğu iddia ediliyordu.


ŞAMİL TAYYAR'IN GÖZÜNDEN KAÇAN 'KÜÇÜK' AYRINTI


Tayyar'ın haberinde şu cümleler yer alıyordu:


'Öldü mü yaşıyor mu' tartışmaları sürerken, star'ın yayınladığı fotoğraf Yeşil'in 2002 yılında yaşadığını ortaya çıkardı. Fotoğraf 'Yeşil'in mesajı' olarak nitelendi.


"BİR dönemin kara kutusu ve birçok faili meçhul cinayetin zanlısı olarak gösterilen Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım'ın bilinmeyen gerçekleri ve hiç yayınlanmamış fotoğraflarını Türkiye star Ankara Temsilcisi Şamil Tayyar'ın kaleminden manşetten öğrendi. 'Yeşil yaşıyor mu?' tartışmalarını alevlendiren Yeşil'e ait yeni fotoğraflardaki bir ayrıntı ise birçok soruya cevap olabilecek netlikte. Susurluk kazasının ardından sır olan ve bir daha ortaya çıkmayan Yeşil'in hayatta olduğunun ayrıntısını yine star ele geçirdi.


Mahmut T Yıldırım'ın oğlu Murat Yıldırım tarafından yazılan kitapta yer alan 21 adet fotoğraftan biri Yeşil'in 2002 yılında hayatta olduğunu gözler önüne serdi. star'ın yayınladığı ve Yeşil'i Ankara'daki evinde yemek yerken gösteren fotoğrafta masaya serilen gazetedeki ilan 'Yeşil hayatta' iddialarını güçlendirecek cinsten. Yeşil'in yemek masasına serilen gazetede Kanal 6 televizyonunun 'Biri Bizi Gözetliyor' yarışmasıyla ilgili verdiği ilan gözüküyor."


TÜRK BASINININ AMİRAL GEMİSİ OLDUĞUNU İDDİA EDEN HÜRRİYET DE YANILDI


Aynı şekilde bugün de Hürriyet gazetesinde, gazetedeki ilanın 2002 yılına ait olduğu iddia edildi. Soner Gürel imzasını yaşıyan haberde, "Fotoğrafta 'Yeşil', Ankara'daki evinde, gazetelerin üzerine koyduğu tabaktan yemek yerken görülüyor. Gazete sayfasında, 2002 yılında Kanal 6'da yayımlanan Biri Bizi Gözetliyor isimli programın reklamı açıkça görülüyor." denildi.


Haberde, "Fotoğrafta Yıldırım, Ankara'daki evinde masada gazetelerin üzerine koyduğu tabaktan yemek yerken görülüyor. Gazete sayfasında, 2002 yılında Kanal 6'da yayımlanan Biri Bizi Gözetliyor (BBG) isimli programın reklamı açıkça görülüyor." denildi.


ARŞİVDEKİ TOZLU CİLTLERİ KARIŞTIRSAYDINIZ GÖRÜRDÜNÜZ!


Gazetedeki Kanal 6 reklamını Biri Bizi Gözetliyor yarışmasına benzeten ve bu yarışmanın 2002'de yayınlanmış olmasından hareketle, Susurluk kazasından sonra da Yeşil'in hayatta olduğunu iddia eden bazı gazeteler, biraz araştırsaydı, sözkonusu ilanın Kanal 6'nın 1995 Aralık ayının son haftasında birçok gazeteye verdiği yılbaşı programının tanıtımı olduğunu öğrenebilirdi.


Yeni Şafak

15.05.2009


Savcılık 'Yeşil' gibi kayıp olan CD'nin PEŞİNDE


Detay


  

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler