YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Futbol Federasyonu'nda ihale takibiyle suçlanıyorl
Futbol Federasyonu'nda ihale takibiyle suçlanıyorl
Futbol Federasyonu'nda ihale takibiyle suçlanıyorl
20 Mart 2008 / 13:43 Güncelleme: 20 Mart 2008 / 00:00

Ankara'da düzenlenen Simsar Operasyonu'nda; ihalede yolsuzluk ve rüşvet iddiası ile gözaltına alınan 17 kişi adliyeye sevk edildi. Zanlılar arasında iki eski milletvekili ve futbol federasyonunun eski yöneticileri de var.
 

Ankara polisinin bu suç örgütüne yönelik düzenlediği operasyonda; aralarında eski milletvekilleri; eski üst düzey bürokratlar ve eski futbol federasyonu yöneticilerinin de bulunduğu 17 kişi gözaltına alınmıştı. Adliyeye sevk edilen zanlılar hakkında telekomünikasyon kurumu,EPDK, DSİ, Gümrük ve Futbol Federasyonu'nda ihale takibi, rüşvet alıp verme suçlarından işlem yapıldı.

 

Polis, operasyorda iki tabanca, çok sayıda gizlilik derecesi olan harita, belge ve doküman ele geçirdi. Futbolda şike ve rüşvet iddialarını da kapsayan soruşturmanın ayrıntıları da netleşmeye başladı. Kulüpler lehine karar çıkartmak için girişimde bulunmakla suçlanan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu BaşkanVekili Recep Ö.’nün, bazı isimlerle temas kurduğu öğrenildi.

 

Recep Ö.’nün ayrıca, futbol federasyonları seçimi öncesinde yürütmenin durdurulması için 30 ilde dava açtığı ve davanın Ulusoy lehine çıkması için bazı hakimlere rüşvet teklif ettiği öne sürülüyor.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler