YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fotoğraflar ilginç detaylar içeriyor
Fotoğraflar ilginç detaylar içeriyor
30 Temmuz 2008 11:43
Fotoğraflar ilginç detaylar içeriyor

Ergenekon soruşturması kapsamında ortaya çıkan fotoğraflar ilginç detaylar içeriyor.
İlk kez www.kanalahaber.com internet sitesinde yayınlanan fotoğraflarda gençler ellerine aldıkları ve koltuk altlarına yerleştirdikleri silahlarla bir organize suç örgütü (mafya ) liderine özendiriliyor.


Duruş ve bakışlarıyla mafya lideri Sedat Peker’e özendirildikleri her hallerinden belli olan geçlerden biri de, Peker'in fotoğrafının yer aldığı bir panonun önünde poz veriyor.
Bir başka gencin silahı kafasına dayadığı bu görüntü ise bakanlara, “yeni Ogün Samastlar mı yetiştiriliyor?” dedirtiyor.


Geçtiğimiz hafta kabul edilen Ergenekon iddianamesinde mafya lideri Sedat Peker'in askerlik işlerini bizzat Veli Küçük'ün takip ettiği ve çürük raporu aldığı ortaya çıkmıştı.
Soruşturma kapsamında ortaya çıkan bu fotoğraflarsa akıllara, Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Emekli Albay Fikri Karadağ'ın, silah üzerine yaptırdığı ölme ve öldürme yeminini getiriyor.ÖLME ÖLDÜRME YEMİNİ
Daha önce Patrikhanede düzenlenen içkili toplantılarla gündeme gelen Ergenekon soruşturmasından tutuklu bazı sanıkların ortaya çıkan yeni fotolarla birlikte Patrikhanede aynı türden toplantılarda sık sık bir araya geldikleri de belgelendirilmiş oldu.Deşifre olmadan önce milliyetçi ve muhafazakar duyguları kullanarak ve hemen her fırsatta Türkiye’yi misyonerler bastı diyerek sokaklara dökülenlerin, patrikhanede sık sık içkili toplantılarla gündeme gelmesi de oldukça düşündürücü.Gelişmeler sadece bununla da sınırlı değil. Birçok Ergenekon sanığının terör örgütü PKK ile yaptıkları işbirliği iddianamede gözler önüne seriliyor.Öte yandan tutuklu Ergenekon sanıklarından birçoğunun, emekli paşalarının tutuklanmasının ardından paniklediği de ortay çıktı. Sanıkların çoğunun etkin pişmanlık yasasından yararlanmak için avukatlarından konuyla ilgili bilgi aldıkları belirtiliyor.   İŞTE ÇARPICI FOTOĞRAFLAR

          


                         

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler