YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ey ahali din elden gidiyor!
İkinci 'meçhul subay' tarafından gönderilen ihbar mektubuna eklenen CD'de yer alan senaryolar insanın kanını donduracak nitelikte.
Ey ahali din elden gidiyor!
18 Kasım 2009 / 08:42 Güncelleme: 18 Kasım 2009 / 08:49
CD'deki 'Çorum' klasöründe 'Tunç' adlı word belgesinde jandarmanın faydalanması için hayali irtica senaryoları da hazırlanmış. Neler yapılması gerektiği ayrıntılı olarak anlatılmış. Bir senaryo var ki, 'bu kadar da olmaz' dedirten cinsten. Buna göre, cami imamı anons yaparak, 'Din elden gidiyor, yok mu bu cenazeyi kaldıran' diyerek halkı galeyana getirecek. Tam bu sırada orada devriye gezen komutan hocayı gözaltına alacak. 'Devriye komutanı tarafından hemen olay yerinde yapılan ilk araştırmada, köy imamının sekiz yıllık kesintisiz eğitim uygulamasını tasvip etmediği ortaya çıkarılacak.'

İşte o senaryolardan bazıları:

Mürşit oluşturmak, şeyh unvanı kullanmak, izinsiz yardım toplamak, izinsiz Kur'an kursu açmak, küçük çocuklara irticai eğitim vermek: Olaya müdahale edilmeden önce A şahsının evi takibe alınarak gelen ve gidenler video ve fotoğraflar ile belgelenmeli, ziyaretçiler izlenmeli ve kimlik tespitleri bu şahıslara hissettirilmeden yapılmalıdır. Müritlerin A şahsına "şeyh" olarak hitap ettiklerini belgelemek için ifade tutanaklarında bu durum belirtilmelidir. Zikir ayinlerinin icrasında kullanılan "def" gibi aletler tutanağa geçirilmelidir. Çocuklara Kur'an eğitiminin verildiğinin ispatlanmasına yönelik olarak; evde bulunan dini içerikli kitaplar, yaz-boz şeklindeki Kur'an alfabesi gibi dokümanlar ile tesbih, takke, rahle, yazı tahtası, seccade gibi malzeme ve giysilere ait bilgiler fotoğraflanmalı ve tanzim edilecek tutanaklara detaylı olarak yazılmalıdır.

'LAİKLER DİNSİZDİR' DENİLECEK

İrtica içerikli yayın yapmak: Dini yayın yapan radyoların birinde mevcut yasalara göre Türkiye'nin dininin olmadığı, Müslüman bir halkın laik olamayacağı ve laiklerin dinsiz olduğu söylemleri yapılacak. İlkokul çağındaki çocukları okula göndermeyip kanun ve nizamlara aykırı dini eğitim aldırmak: Dershanede Kur'an eğitimi verildiğine dair deliller (Kur'an alfabesi, takke, seccade vs.) toplanmalı. Yapılacak operasyonda, çocuklara irtica eğitimi verildiği zaman tespit edilerek suçüstü yapılmasına dikkat edilmelidir.

EY CEMAAT! KUR'AN KURSLARI KAPATILIYOR...

Cami imamının halkı suç işlemeye teşvik etmesi: Bir köy imamı cami hoparlöründen "Dikkat, dikkat ey ahali. Bu cuma namazı öncesi okunan sala değildir. Kur'an kursları kapatılıyor. Müslüman aleminin başı sağ olsun, dinimiz elden gidiyor. Siz ne biçim Müslümanlarsınız, bu cenazeyi kim kaldıracak?" şeklinde üst üste birkaç kez anons yapacak. Devriye komutanı tarafından hemen olay yerinde yapılan ilk araştırmada, köy imamının sekiz yıllık kesintisiz eğitim uygulamasını tasvip etmediği ortaya çıkarılacak. İmamın daha önce de topluluk önünde bunun Kur'an kurslarının kapatılmasına yönelik bir politika olduğu, köy halkına çocuklarını Kur'an kurslarına göndermedikleri takdirde Müslüman olamayacakları, Medeni Kanun'un bir gavur kanunu olduğu şeklinde görüşlerini bildirdiği komutan tarafından tespit edilecek.
 
Samanyoluhaber
GÜLME KOMŞUNA!
 // Mücahit ÇALIŞKAN
Biz yıllardır ''dinden afaroz'' edilen gayri müslimlere gülerken; bugün aynı olayları yaşar olduk...Size birde fıkra anlatayım; İmam herkese vaaz veriyormuş ''kızlarınıza eşinize dar elbise giydirmeyin''diye. Cemaatten biri: ''hoca senin kızda dar pantolon giyior'' İmamın cevabı ''Bizim kıza yakışıyor ama'' Eeee çok söz söylenmiştir cemaat ve imam üzerine hadi siz aklınıza getirinde hakverin......
02 Aralık 2009 08:42
Atatürk:"Dini,dili olmayan bir devlet çökmeye mahkumdur"demişti.
 // ibrahim çelikoğlu
Bizim dinimiz islam dinidir.Kur'an'ı araştırın;Saklı,gizli veya açıkça,
"iyilik yapın,iyiliği tavsiye edin.Kötülük yapmayın,kötülüğü men edin."i emreder.Bunun zararı ne olabilir?Bana göre fayda getirir.
Bunu istemeyen emperyalist kan emicilerdir.İkiz kuleleri yıkıp binlerce vatandaşının kanına girmekten çekinmeyen bu kafası dönmüşlerin,bizim üzerimizdeki hınç ve düşüncelerini bir araştırın.
Malesef bugün bile bunlarla işbirliği yapan vatan hain...
20 Kasım 2009 11:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler