YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ETÖ'de PKK'yı yöneten ayağa ulaşmıştık ama
Emniyet İstihbarat Dairesi eski Başkanı Orakoğlu'dan ÇARPICI açıklamalar
ETÖ'de PKK'yı yöneten ayağa ulaşmıştık ama
30 Nisan 2009 / 09:05 Güncelleme: 30 Nisan 2009 / 00:00

1997'de Ergenekon'un PKK'yı yöneten ayağına ulaştıklarını söyleyen Orakoğlu, "İşin üzerine gitmeye kalkınca görevden alındık" dedi.

 

1997'de Ergenekon'un PKK'yı yöneten ayağına ulaştıklarını söyleyen Emniyet İstihbarat Dairesi eski Başkanı Orakoğlu, "İşin üzerine gitmeye kalkınca görevden alındık" dedi...

Emniyet İstihbarat Dairesi eski Başkanı Bülent Orakoğlu, Ergenekon-PKK ilişkisi üzerine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Terör örgütlerine karşı yapılan operasyonların bir bütünün parçaları olarak değerlendirmesi gerektiğini söyleyen Orakoğlu, Ergenekon-PKK operasyonlarıyla ilgili olarak "Ülkede huzursuzluk ve kaos yaratan odaklara karşı savaş başlatıldı" dedi.

KCK operasyonunun, Ergenekon'un PKK ayağının ortaya çıkacağına dikkat çeken Orakoğlu, "Devrimci Karargah örgütü PKK'nın taşeronudur" diye konuştu. 1997'de Ergenekon'un PKK ayağına ulaştıklarını söyleyen Orakoğlu şunları söyledi:

Görevden alındık

 "1997'de Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı döneminde, o zaman Bursa Cezaevi'nde yatan ve örgütün cezaevleri sorumlusu Sabri Ok ile Abdullah Öcalan arasında yapılan konuşmaları tespit etmiştik. TSK içine sızmış, önemli görevlerde bulunan bir grubun, PKK'nın Avrupa sorumlularıyla gidip görüşme yaptığını ve bu görüşmelerde federasyon gibi, köy koruculuğunun kaldırılması gibi birtakım istekleri konuştuklarını belirlemiştik" dedi.

"Bu, Ergenekon'un PKK ayağını yöneten beyin takımına ulaşmak demektir" diyen Orakoğlu şöyle devam etti: "Aracılık işlerini Selim Okçuoğlu adlı HADEP yönetim kurulu üyesi avukat bir kişi yürütüyordu. Görevden alınmadan bir hafta 10 gün önce Hanefi Avcı ile durum değerlendirmesi yaptık. Bu şahsı alma kararı almıştık. Bu işin üzerine gidecektik ama biz görevden uzaklaştırıldık o süreç içerisinde." BUGÜN
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler