YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ertuğrul Özkök, Veli Küçük’ü ilk arayan kişidir
Ertuğrul Özkök, Veli Küçük’ü ilk arayan kişidir
Ertuğrul Özkök, Veli Küçük’ü ilk arayan kişidir
12 Ocak 2009 / 12:34 Güncelleme: 12 Ocak 2009 / 00:00

Show TV'de “Haber Özel” programına Kanada'dan bağlanan Tuncay Güney yine çarpıcı sözler sarfetti. Tuncay Güney bir ilk yaptı ve Ertuğrul Özkök'ten bahsetti.


İşte Tuncay Güney'in açıklamaları:


- Ergenekon Susurluk'un babasıdır.


- Türkiye'nin üstü Cumhuriyet altı “Derin Cumhuriyet.”


- 2001 yılında ben gözaltına alındığım dönemde işlerin üzerine gidilseydi her şey daha kolay ortaya çıkardı.


- İşkence gördüm bunun hesabını soracağım bana yapılan yanlıştı...Adil Serdar Saçan'dan ve bana işkence yapanlardan intikam alacağım..işkence ruhumu kararttı.


- Dikkat ederseniz işkenceden sonra Amerika'ya kaçtım yedi yıl konuşmadım. Devletle hiçbir şey paylaşmadım, işkencenin intikamını alacağım...Bu yolda devam edeceğim.


- Bir çok televizyoncu ve siyasi Ergenekon'u en başından beri biliyor ama yayınlamadılar ben cesur bir duruş sergiledim.


- Türkiye'de gizli diktatörlüğün devamını isteyen gruplar var


- Ergenekon, herkesin yüzündeki maskeleri ve riyakarlıkları düşürdü.


- Monarşi ve diktötürlük isteyenler panikledi...Onlar psikolojik savaşı kaybediyor.


- Ölüler artık kendilerini savunamazlar...Bulunan ya da bulunacak cesetlerin üzerinde onların kimin öldürdüğü, yada katilin ismi yazmaz.


- Bizim halkımız biliyorsunuz altınları çeyiz sandığına koyar... Herşeylerini yastık altına koyar,cinayet işlediğinde kendi tarlasına gömer silahını...bu şekilde kendini daha güvende hisseder.


- Ertuğrul Özkök, Veli Küçük’ü ilk arayan kişidir. Çatlı’nın Mehmet Özbay olduğunu Veli Küçük'e ilk bildiren Ertuğrul Özkök'tür. Susurluk'la ilgili Ertuğrul Özkök'ten de bilgi alınması lazım.


- Bir gazete tarafından Türk hukuku rencide edildi... Benim ifademin alınması için "tebligat yanlış adrese gitmiştir" başlığı yanlış. Hukukta ve diplomaside dosya adalet bakanlığı tarafında Kanada Adalet Bakanlığı'na gelir. Benim adresime böyle bir dosya gelmemiştir Türk Adalet Bakanlığı benim mektup arkadaşım değildir.


- Türkiye'ye dönmeyeceğimi söyledim.


-Ben bilgi vermiyorum sadece kendimi savunuyorum.


- Bu operasyona cesur hırsızlar partisindekileri. ayıklamakla başlamak lazımdı.


- Evet James Bond'um.. O da ben de bir dul kadın çocuğuyum..


- Türk gazetecileri bana karakutu diyor. ben dosya yapan bir gazeteciyim... Perde arkasını araştırıyorum. Ben haberleri tersinden okuyorum, belgelere ulaşıyorum. Hayatım boyunca bunu yaptım.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler