YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ersöz, Eruygur ve Tolon ile aynı iddianamede yer alacak
Ersöz, Eruygur ve Tolon ile aynı iddianamede yer alacak
Ersöz, Eruygur ve Tolon ile aynı iddianamede yer alacak
17 Ocak 2009 / 19:53 Güncelleme: 17 Ocak 2009 / 00:00

Ergenekon’un altıncı dalgasından bir gün önce yurtdışına çıkan ve önceki gün Ankara’da yakalanan eski Jandarma İstihbarat Daire Başkanı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’ün "Ergenekon örgütünün yöneticilerinden olmak" suçlamasıyla tutuklandığı öğrenildi


Ersöz ifadesinde, Veli Küçük’ü hiç tanımadığı söyledi, dinlemelere ilişkin iddiaları ise "gerçek dışı" diye nitelendirdi.


Habertürk'ten Sedef Şenkal Demir'in haberine göre; Ergenekon operasyonunda gözaltına alınacağını öğrenince yurtdışına kaçtığı ileri sürülen eski Jandarma İstihbarat Daire Başkanı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’ün 10 gün önceden vize aldığı öğrenildi.


YÖNETİCİLİKLE SUÇLANDI
Levent Ersöz'ün mahkemede Ergenekon örgütünün yöneticilerinden olmakla suçlandığı ve bu gerekçeyle tutuklandığı öğrenildi.


“NE ŞAHSEN TANIŞTIM NE DE TELEFONLA KONUŞTUM”
Ameliyat olmak için gittiği hastanede yakalanan Ersöz’ün emniyette ifade vermediği ve susma hakkını kullandığı belirtilirken, mahkemede kendisine sorulan “Veli Küçük’ü tanıyor musun?” sorusuna, “Veli Küçük Paşayla tanışmıyorum. Ne şahsen tanıştım ne bir kere telefonla konuştum. Benim devrem bile değil. Aynı yerde de çalışmadık” dediği öğrenildi. Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’ün dinlemelerle ilgili iddiaların gerçek dışı olduğuna dair ifade verdiği belirtildi.


Ersöz’ün avukatı Gülten Güven, müvekkilinin 24 saatlik gözaltı süresinin savcılıkta son bulduğunu belirterek, tutukluk kararına itiraz edeceklerini söyledi.


ERUYGUR VE TOLON İLE AYNI İDDİANAMEDE YER ALACAK
Ergenekon’un 6. operasyonunda hakkında arama kararı çıkan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’ün, Jandarma İstihbarat Daire Başkanlığı yaptığı 2003 yılında Jandarma Genel Komutanı olan ve sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilen emekli Orgeneral Şener Eruygur ve aynı dalgada tutuklanıp halen cezaevinde bulunan emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile aynı iddianamede bulunacakları öğrenildi. 6. dalgada tutuklanan zanlılar yaklaşık 7 aydır haklarında hazırlanacak iddianameyi bekliyor.GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler