YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Erkan, kardeşleri ve ailesi ile uyumsuzdu'
'Erkan, kardeşleri ve ailesi ile uyumsuzdu'
'Erkan, kardeşleri ve ailesi ile uyumsuzdu'
11 Temmuz 2008 / 13:53 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'na düzenlenen silahlı saldırının kilit ismi olduğu iddia edilen Erkan Kargın'ın ağabeyi Cevdet Kargın, kardeşinin psikolojik tedavi gördüğünü söyledi.


İfade vermek için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüklerini söyleyen ağabey Kargın, kardeşinin arandığını emniyette öğrendiğini dile getirdi.


Erkan Kargın'ın İstanbul'da yaşayan ailesi, Kargın'ın yakın bir zamanda askerden geldiğini belirtti.


Ağabeyi Cevdet Kargın, "Babamın vefatından sonra Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde psikolojik tedavi gördü. Doktor Erkan için, 'bunu serbest bırakın' dedi. Çalışmıyordu, evden kopuk olarak yaşıyordu." şeklinde konuştu.


Erkan Kargın bazen tekstil atölyesinde çalıştığını ifade eden ağabey Kargın, olaydan sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülerek ifade verdiklerini belirtti.


Kardeşinin sabıkasının olduğunu emniyette öğrendiğini söyleyen Cevdet Kargın, "Erkan'dan böyle bir şey beklemiyorduk. Erkan'ın diğer saldırganları yönlendirdiği iddiaları doğru değil. Olayı televizyondan öğrendik. Sonra polisler geldi, bizi emniyete götürdü." diye konuştu.


Polislerin şehit olmasına kendilerinin de üzüldüğünü söyleyen ağabey Kargın, "Onların da ailesi var, çocukları var." ifadelerini kullandı.


Mahallede terzilik yapan ve Kargın ailesinin kiracısı olan Cahit Tumur ise, "Olayı duyduğumuzda çok şaşırdık. Erkan, kardeşleri ve ailesi ile uyumsuzdu. Çok asabi idi. Psikolojik tedavi gördüğünü ve hastanede yattığını biliyorum. Askerde de aynı tedaviyi görmüş. 'Çalışıyorum' diyordu ancak ne iş yaptığını bilmiyorum." şeklinde konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler