YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon'la ilgili her şey bu belgeselde
Ergenekon'un tüm bilinmeyenleri bu belgeselde...
Ergenekon'la ilgili her şey bu belgeselde
24 Temmuz 2009 / 12:03 Güncelleme: 24 Temmuz 2009 / 00:00

Türkiye tarihinin en büyük soruşturması ve davası olarak lanse edildi Ergenekon. Süreç içinde birçok mevki sahibi isim gözaltına alındı. Bunların büyük bir bölümü mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine kondu. Halkımızın büyük çoğunluğu bu operasyonun bilincindeyken, maalesef bu sürece “fasa – fiso” olarak bakanlar oldu. Ancak tüm engelleme ve hafife alma çabalarına rağmen süreç aynı kararlılıkla, devlet mekanizması tarafından işletilmeye devam ediyor.


 


Peki ama tüm olaylara neden olan “Ergenekon yapılanması” nedir? Ne zaman ve ne amaçla vücut bulmuştur? Hangi olaylara karışmış ve neler yapmıştır? Kimlere ve hangi güç odaklarına hizmet etmektedir? Ülkemize ve milletimize verdiği zararlar nelerdir?


 


İşte, yukarıda sorduğumuz soruları öncelikle kendi kendimize sorarak, cevaplar aramaya başladık. Ve sonunda gördük ki bizim elde ettiğimiz cevapları halkımızın tamamı bilmeli. Ünlü belgeselci Cüneyt Polat'ın Kanal A haber bültenlerinden yararlanılarak hazırladığı bu belgeseli kanalahaber.com olarak biz de sizlerle paylaşmak istedik...


 


İşte Ergenekon'un bilinmeyenleri... İyi seyirler dileğiyle…

 
Gelinen nokta itibariyle 3 bölüm olarak tasarlanan bu çalışma, süreç bu şekilde devam ettiği müddetçe, yeni bölümler eklenerek devam ettirilecektir.


 


Çalışmamız kimseyi itham etmemekte, hedef göstermemekte ve mümkün olduğunca yorum yapmamaktadır. Burada amaç takdir ve yorumu halkımıza ve özellikle gelecek nesillere bırakmaktır.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler