YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon'da salon karıştı
Birinci Ergenekon davasında olay çıktı. Kürsüde konuşan sanık Semih Tufan Gülaltay, kendisine küfreden diğer sanık Osman Yıldırım'ın üzerine yürüdü. Olaya müdahale eden jandarma Gülaltay'ı zor zaptetti.
Ergenekon'da salon karıştı
22 Nisan 2011 / 17:20 Güncelleme: 22 Nisan 2011 / 22:49

Birinci ''Ergenekon'' davasında küfür eden Osman Yıldırım'ın üzerine yürümek isteyen sanıklardan Semih Tufan Gülaltay, güçlükle zapt edilerek salondan çıkarıldı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, aranın ardından konuşmak için kürsüye gelen tutuklu sanıklardan Mehmet Demirtaş, mahkemenin 12 ayda ancak 6 saat sanıkları dinleyebildiğini belirterek, ''Sizi en küçüğünüz olarak itidale davet ediyorum'' dedi.

Demirtaş, konuşmasında heyetin daha önce aldığı kararlar ve dinlenen tanıklardan örnekler vererek eleştirilerde bulundu.

Mahkeme heyetine başkanlık yapan hakim Hasan Hüseyin Özese de ''Mahkeme heyetine hakaret anlamına gelecek sözler söylememeye dikkat edin'' diyerek Demirtaş'ı uyardı. Demirtaş, ''Bunları siz yaptınız efendim. Yaptıklarınızı anlatıyorum'' diye konuştu.

Bu sırada sanık Osman Yıldırım, Demirtaş'a ''Saygılı ol lan'' diye bağırarak küfretti. Bunun üzerine sanıklardan Doğu Perinçek de mahkeme heyetine 'Siz nasıl hakimsiniz  Adam küfür ediyor'' dedi.

Aynı anda sanıklardan Semih Tufan Gülaltay da Osman Yıldırım'ın üzerine yürüdü. Jandarmanın engellediği Gülaltay, görevliler tarafından güçlükle zapt edilerek salondan çıkarıldı.

Özese, diğer sanıkların da küfür ettiği hatırlatmaları üzerine Yıldırım'ı salondan çıkarttı. Dışarı çıkarılırken Yıldırım'ın ağzının kapatıldığı görüldü.

Demirtaş'ın konuşması sırasında hakaret etmemesi konusunda uyaran Özese'nin ''Hakimler tarafsızdır'' sözlerine de izleyicilerin güldükleri görüldü.

Özese de ''Yeter. Burası seminer salonu değil. Duruşma salonu'' diyerek izleyicileri uyardı.

Duruşma, taleplerin alınmasıyla devam ediyor.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler