YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon'da gizli oturum
Sanık Ümit Sayın'ın talebi üzerine gizli oturum yapılıyor
Ergenekon'da gizli oturum
07 Aralık 2009 / 12:13 Güncelleme: 07 Aralık 2009 / 12:59

1.Ergenekon davasında, Ümüt Sayın'ın talebi üzerine gizli oturuma geçildi

Danıştay ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılara ilişkin dava ile birleştirilen birinci ''Ergenekon'' davasının 124. duruşması başladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonda görülen davanın bugünkü duruşmasına, Hayrettin Ertekin ve Selim Akkurt dışındaki emekli Tuğgeneral Veli Küçük, emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin, Alparslan Arslan ve Osman Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 25 tutuklu sanık katıldı. Tutuksuz yargılanan gazeteci Güler Kömürcü Öztürk de duruşmada hazır bulundu.

Duruşmada tutuklu sanıklardan Ümit Sayın'ın talebi doğrultusunda diğer sanıklar dışarı çıkartılarak bazı beyanları alındı.

Sayın, ikinci ''Ergenekon'' davasının tutuksuz sanıklarından emekli orgeneraller Hurşit Tolon ve Şener Eruygur'un,''TSK içinde bir yapılanmadan söz ettiklerini, bu yapılanmanın gidişata dur diyeceğini belirttiklerini'' iddia etti.

Ümit Sayın, Eruygur'un ''Bu yapılanmanın sivil kanadında görev alması konusunda'' kendisine de teklifte bulunduğu ve teklifi kabul etmediğini ileri sürdü.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler