YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon'da 11. dalga medyayı vurdu
Ergenekon'da 11. dalga medyayı vurdu
Ergenekon'da 11. dalga medyayı vurdu
22 Ocak 2009 / 08:28 Güncelleme: 22 Ocak 2009 / 00:00


Ergenekon soruşturmasında 11. dalga gözaltıları başladı. 13 ilde operasyonlar sürüyor; 30'a yakın gözaltı var.


İbrahim Şahin ile irtibatlı 20 polis ve subay gözaltına alındı.


Antalya'dan bin emniyet amiri ve polis İstanbul'a getirildi.


Gazeteci Ünal İnaç gözaltına alındı


Türkmen Cephesi yetkilisi Savaş Avcı gözaltına alındı


Türk Metal Sendikası Başkanı Özbek'in evi aranıyor


VERSO Şirketi sahibi Erhan Göksel gözaltına alındı


Türk Metal Sendikası çalışanı Süleyman Erdinç gözaltına alındı


Gözaltına alınanlar arasında Özel Harekatçılar da var


Kahramanmaraş'ta 3 özel harekatçı polis gözaltında


Isparta'da rütbeli bir kişi gözaltına alındı


Şırnak'ta 1 üsteğmen ve 4 özel harekatçı gözaltında


Hatay'da biri komiser 2 özel harekatçı polis gözaltında


Son operasyonda 8 muvazzaf asker gözaltına alındı


Elazığ Özel Harekat Başkanı Ayhan Atabek gözaltındaEmniyet güçleri Ergenekon soruşturması kapsamında 3 ayrı ilde eş zamanlı olarak operasyonlar düzenliyor. 26'ya yükselen gözaltılardaki isimler...


Ankara, İstanbul ve Bursa olmak üzere üç ilde eş zamanlı olarak 07.30'da başlayan operasyonlarda gözaltılar var.


Polis Ergenekon soruşturması kapsamında Türk Metal Sendikası ve Avrasya Televizyonu'nda (ART) arama yapıyor. Emniyet güçleri içeri giriş çıkışları kontrol altında tutuyor.


Alınan ilk bilgilere 13 ilde başlayan operasyonlarda gözaltına alınanların sayısı henüz belli değil. Gözaltılar her an değişiyor. Gözaltına alınanlar arasında Türk Metal İş Sendikası Başkanı Mustafa Özbek, Türk Metal İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak, Türkmeneli Derneği başkanı Savaş Avcı, VERSO Araştırma şirketinin sahibi Erhan Göksel, Gazeteci Behiç Kılıç, Ünal İnanç'ın da bulunduğu öğrenildi.


Türk Metal Sendikası Başkanı Mustafa Özbek'in evi ve işyeri de aranırken, Özbek gözaltına alındı. Özbek için Ergenekon Terör Örgütü'nün 'finansmanı' yorumları yapılıyordu.


Araştırma şirketi VERSO'nun sahibi Erhan Göksel de gözaltına alındı.


Ankara'da, ekiplerin isimleri açıklanmayan 4 kişinin daha gözaltına aldığı bildirildi...


Gazeteci Ünal İnanç'ın da İstanbul'da gözaltına alındığı öğrenildi.


 


 


ERGENEKON'UN FİNANS KAYNAĞI İDDİASI


Bu operasyonun amacı Ergenekon Terör Örgütü'ne sağlanan para transferinin ortaya çıkarılmasına yönelik... Buna paralel olarak, kesin olmamakla beraber, Türk Metal İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek'le beraber sendikanın üst yönetiminden bazı isimlerin de  gözaltına alındığı ifade edildi... Genel Sekreter Muharrem Aslıyüce, Mahir Hızır ile iki başkan yardımcısı daha gözaltına alınma emri çıkarıldı.


ÇÖLAŞAN VE BALBAY'IN KANALI


Avrasya TV'de dikkat çeken bir olay vardı... Televizyon, Ergenekon Terör Örgütü yerine 'malum örgüt' diye bahsederken, Ergenekon'un çok önemli bir Türk destanı diye lanse ediyordu... Avrasya TV'de ayrıca gazeteci Emin Çölaşan ve daha önce Ergenekon operasyonlarında gözaltına alınarak sorgulanan Cumhuriyet Gazetesi Ankara temsilisi Mustafa Balbay program yapıyordu.


ŞAHİN'E BAĞLI SUİKAST TİMİ İDDİASI
İbrahim Şahin'e bağlı olarak çalıştığı ileri sürülen iki suikast timinin de bulunduğu belirtildi. Suikast timinde asker ve polisler olduğu ileri sürülüyor.


OPERASYONLAR BURSA'YA SIÇRADI


Sabah saatlerinde 3 ilde başlayan operasyonlar Bursa'ya da sıçradı. Bursa'da şu anda bir evde aramaların yapıldığı öğrenildi...


ANTALYA'DA EMNİYET AMİRİ GÖZALTINDA


Ergenekon soruşturması kapsamında Antalya'dan bir emniyet amiri ile bir polis memurunun gözaltına alınarak İstanbul'a götürüldüğü bildirildi.


TOKAT'TA ÖZEL HAREKATÇI GÖZALTINA


Tokat Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat biriminde görevli Murat Çavdar isimli polis gözaltına alındı. Polis, Çavdar'ın evinde arama yapıyor.


POLİS, BİNA YAPI PLANINI İSTEDİ


''Ergenekon'' soruşturması çerçevesinde Türk Metal Sendikası'nda arama yapan polis, Türk Metal Sendikası Genel Merkezi'nin yapı planını istedi.


Sendikanın Söğütözü'nde bulunan genel merkezinde, sabah saat 07.20'de başlayan arama  sürüyor. Sendika Mali Sekreteri Mehmet Soyipek, Teşkilat Sekreteri İsmail Dursun ve Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Halime Aydın da arama çalışmalarına eşlik ediyor. 


Aramayı sürdüren polisin sendika yetkililerinden genel merkez binasının yapı planı istediği öğrenildi. Polis, sendika çalışanlarının içeri girmesine izin vermezken, bazı çalışanlardan kilitli kapıların anahtarlarını aldı.


Türk Metal Sendikası Ankara Şube Başkanı Yavuz Gökçe, ''Aramayı bekliyor muydunuz?'' sorusunu, ''Türkiye'de demokrasinin nereye götürülmek istendiğini herkes biliyor'' diye yanıtladı. Gökçe, teşkilat, büro, muhasebe, basın ve sekreteryada 10 civarında bilgisayar bulunduğunu söyledi.


ART NORMAL YAYININI SÜRDÜRÜYOR


ART'ye erken saatlerde gelen polisler kapıları tutarak içeride arama yapmaya başladılar. Ulusalcı çizgide yayın yaptığı bilinen ART'nin içindeki aramanın yayın odasına kadar genişlediği belirtilirken televizyonun gece ekibi normal yayınını devam ettirdi. ART çalışanları televizyon binasına geldiklerinde polisler kendilerinde bulunan isim listesine göre çalışanları içine alıyor.


KAHRAMANMARAŞ'TA 3 POLİS MEMURU GÖZALTINDA BİLDİRİLDİ
'Ergenekon'' soruşturması kapsamında Kahramanmaraş'ta Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde görevli üç polis memurunun gözaltına alındığı bildirildi.
Alınan bilgiye göre, soruşturma kapsamında Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi'nde görevli üç polis memuru gözaltına alındı. Polis memurlarının emniyet müdürlüğündeki sorgulamaları devam ediyor


ISPARTA'DA BİR ALBAY GÖZALTINDA
''Ergenekon Soruşturması'' kapsamında Isparta'da operasyon düzenlendiği öğrenildi.
Soruşturma kapsamında Isparta'da, bazı kişilerin adresine polis ekiplerinin gönderildiği, bu kişilerin ifadelerine başvurulmak üzere gözaltına alınacakları belirtildi. Gözaltına alınanlar arasında bir albayın bulunduğu belirtildi. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, operasyonların devam ettiğini, bu nedenle hiçbir açıklama yapılmayacağını bildirdi.


BİR ZANLININ ANNESİNİN İZNİK'TEKİ EVİNİN ARANDIĞI ÖĞRENİLDİ
''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Bursa'nın İznik ilçesindeki bir evde polis ekiplerince arama yapıldığı, söz konusu evin, gözaltına alınan bir zanlının annesine ait olduğu öğrenildi.
Soruşturmayı yürüten savcılıktan gelen talimat doğrultusunda harekete geçen Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin, İznik'teki bir evde arama yaptığı bildirildi.
Evin, soruşturma kapsamında bir ilde gözaltına alındığı öğrenilen zanlının annesine ait olduğu belirtildi.


AYRINTILAR GELECEK...


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler