YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon buna da el atmış!
Ergenekon buna da el atmış!
14 Aralık 2009 09:24
Ergenekon sanıklarının evlerinde yapılan aramalarda kozmik belgeler olduğu ortaya çıktı

Ergenekon sanıklarının, BOTAŞ’ın yürüttüğü enerji projelerine de el attığı ortaya çıktı. Ergenekon sanıklarından evlerinde ve iş yerlerinde çıkan belgeler üzerinde yapılan incelemelerde, boru hatları ile ilgili kozmik belgelerin olduğu belirlendi.

FİNANS KAYNAĞI ARAŞTIRILIYOR

Ergenekon Operasyonu ile ilgili yeni bilgi ve belgeler ortaya çıkıyor. Ergenekon sanıklarının finans kaynaklarına ilişkin yapılan araştırmalarda, Ergenekon sanıklarının BOTAŞ’ın yürüttüğü dev enerji projelerini de yakından takip ettiği ve bu projelerle ilgili gizli bilgi ve belgeleri ele geçirdiği belirlendi. Araştırmalarda, BOTAŞ Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda görevli M.K. adlı başmüfettişin, operasyon kapsamında tutuklanan ve halen yargılanan sanıklarla yakın ilişki içinde olduğu belirlendi. Söz konusu müfettişin, enerji projeleri ile ilgili bilgileri Ergenekon sanıklarına aktardığından şüpheleniyor. Operasyon kapsamında yapılan teknik takiplerde de, BOTAŞ’ta görevli müfettişin Ergenekon sanıkları ile yakın ilişki içinde bulunduğu tespit edilmişti.

BTC, MAVİ AKIM VE NABUCCO

Cumhuriyet Savcılarının, Ergenekon operasyonu kapsamında sanıkların ev ve işyerlerinde ele geçen bilgi-belgeler doğrultusunda, Ergenekon sanıklarının enerji projeleri ile niye ilgilendiklerini araştırıyor. Ergenekon sanıklarının ilgilendiği projeler arasında, BTC, Nabucco ve Mavi Akım gibi uluslararası gaz ve petrol projelerinin olduğu öğrenildi. Yine doğalgaz alım ve satım fiyatları konusundaki bazı belgelerin de sanıkların eline geçtiği tespit edildi.

SAVUNMA İHALELERİ DE İNCELENİYOR

Öte yandan, Ergenekon sanıklarının savunma ihaleleri ile de yakından ilgilendikleri tespit edilmiş ve savunma ihaleleri de mercek altına alınmıştı. Konuyla ilgili incelemelerin ise devam ettiği bildirildi.

Star

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler