YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergekenon sıkışınca, PKK kuduruyor
Ergekenon sıkışınca, PKK kuduruyor
05 Aralık 2009 10:21
Ergenekoncuların aleyhine önemli gelişme ve sıkışmaların olduğu her dönemde PKK şehirlerde terör estiriyor. Bu derin ilişki dikkatlerden kaçmıyor...

PKK; Ergekeon'a yönelik yapılan operasyonların ardından, sadece İstanbul ilinde 137 araç yaktı, BİM market şubesine molotof atıldı, Ergenekon iddianamesinin kabul edildiği gün, Güngören ilçesinde meydana gelen patlamada 17 masum insan hayatını kaybetti. PKK, şimdi de, kuvvet komutanlarının Ergenekon savcılarına ifadeye çağrılmasının ardından harekete geçti, Mersin'de polis aracına saldırıldı.

PKK; kuruluşu, lideri Abdullah Öcalan'ın Kenya'da yakalanarak ülkemize getirilmesi, Nevruz Bayramı, Abdullah Öcalan'ın Suriye'den çıkarılması gibi kendisi için önemli günlerde şiddet eylemleri yapmazken, Ergenekon Örgütüne yönelik olarak yapılan operasyonlarda kendini gösteriyor.

Ergenekon Örgütüne yönelik yapılan operasyonların ardından, PKK sadece İstanbul ilinde 137 araç yaktı, 1 BİM market şubesine molotof atıldı, 25 Temmuz 2008 tarihinde Ergenekon Terör Örgütü iddianamesi kabul edildiği gün de, Güngören ilçesinde meydana gelen patlamada 17 vatandaşımız hayatını kaybetti, çok sayıda da yaralanma oldu.

KUVVET KOMUTANLARI İFADEYE ÇAĞRILDI, PKK HAREKETE GEÇTİ
PKK, 1 Aralık 2009 tarihinde; dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı İbrahim Fırtına, Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Özden Örnek'in, darbe planlarıyla ilgili 'şüpheli' sıfatıyla Ergenekon savcılarına ifade vereceğinin basına yansımasından sonra eylemlerini artırdı. 1 Aralık 2009'da, Mersin'de Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne ait minibüs, seyir halindeyken bir grubun molotofkokteylli saldırısına uğradı. Olayda 2 Çevik Kuvvet polisi yaralandı. PKK, şimdi de Abdullah Öcalan'ın koğuşunun küçültüldüğü yalanıyla eylemlere başladı.

ERGENEKON'A OPERASYONLAR YAPILIYOR, PKK EYLEMLERİ ARTIYOR
Ergenekon soruşturmasını yürüten savcıların, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nin verilerine göre hazırladığı raporda şok ayrıntılar dikkat çekiyor. Savcıların tespitine göre, Ergenekon Örgütüne yönelik yapılan operasyonlar ile PKK/Kongra-Gel terör örgütü tarafından gerçekleştirilen sokak eylemleri arasında bir paralellik bulunuyor.

EYLEMDEN VAZGEÇTİLER AMA!

Raporda; PKK/KONGRA-GEL terör örgütü açısından önemli olduğu belirtilen ve her yıl dönümlerinde eylemlerle kutlanan veya protesto edilen günlerin olduğu hatırlatıldı.

Raporda; 15 Şubat 1999'da, Abdullah Öcalan'ın Kenya'da yakalanarak ülkemize getirilmesi, 21 Mart'ta Nevruz Bayramı, 4 Nisan'da Abdullah Öcalan'ın doğum günü, 15 Ağustos 1984'de PKK'nın ilk eylemi Şemdinli-Eruh Baskını, 9 Ekim 1998'de Türkiye'nin çabalarıyla Abdullah Öcalan'ın Suriye'den çıkarılması ve 27 Kasım 1978'de PKK terör örgütünün kuruluşunun örgüt için önemli günler olduğu bildirdi.

Raporda; PKK/KONGRA-GEL terör örgütü paralelinde yayın yapan organların takip edilmesi neticesinde örgüt açısından önemli bir gün olmadığı ve örgütün üst düzey yapılanması tarafından örgütün müzahir kitlesine eylem yapılması yönünde herhangi bir talimat olmadığı halde Ergenekon Örgütüne yönelik yapılan operasyonel çalışmaların başladığı tarihlerde, PKK/KONGRA-GEL terör örgütü mensupları ve örgüte müzahir kitle tarafından İstanbul ilinde oto kundaklama ve korsan gösteri eylemleri gerçekleştirildiği bildirildi

Vakit

Kendini pazarlayan milletler.
 // ibrahim çelikoğlu
Böyle bir olayın gözden kaçmaması,önemlidir.Hadiselerin kaynağına vakıf olmak pozitif gelişimdir.Yabancı güçlerden nemalanmak içinmi?
yi,araştırmak hayati bir durumdur.Benim naciz aklımın aldığı;Mafya haraketlere bulaşanlar vardır veya öyle zanederler.Gurur kaynağı yaptıkları şey kendilerinin yabancı güçlere yardım etmeleridir.Ne büyük bir iş?Sosyal yardımlardan mahrum bırakılan milletin çaresidir.
Başka bir çareside yoktur...
05 Aralık 2009 12:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler