YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emanetler, yarın Cumuhurbaşkanı Gül'e teslim edile
Emanetler, yarın Cumuhurbaşkanı Gül'e teslim edile
Emanetler, yarın Cumuhurbaşkanı Gül'e teslim edile
17 Mart 2008 / 17:22 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Çanakkale Zaferi'nin 93. yıl dönümü dolayısıyla Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e teslim edilmek üzere Gelibolu Yarımadası'ndan alınan toprak, deniz suyu ve Türk Bayrağından oluşan kutsal emanetler, Polatlılı atletlere teslim edildi.
        
Çanakkale'den başlatılan ''Çanakkale-Ankara 11. Zafer Koşusu''na katılan atletlerin taşıdıkları kutsal emanetler, Eskişehirli atletler tarafından Sivrihisar ilçesine getirildi.
        

Toprak, deniz suyu ve Türk Bayrağından oluşan kutsal emanetler, Sivrihisar Hükümet Konağı önünde, törenle Polatlılı atletlere verildi.
 

Törene, Sivrihisar Kaymakamı Ahmet Katırcı, Polatlı Kaymakamı Hüseyin Eker, Sivrihisar Belediye Başkanı Yaşar Yurtdaş, öteki yetkililer ve öğrenciler katıldı.
        

Daha sonra atletler tarafından Polatlı'ya getirilen kutsal emanetler, E-90 kara yolunun Polatlı çıkışında İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ruhi İyileşen ve Ankara İl Spor Müdür Yardımcısı Zeki Atlı tarafından karşılandı.
        

Polatlılı atletlerden emanetleri devralan Ankara İl Spor Müdürlüğüne bağlı 20 atletin, yarın Çankaya Köşkü'nde yapılacak törenle Gelibolu arımadası'ndan alınan toprak, deniz suyu ve Türk Bayrağını Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e teslim edeceği bildirildi.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler