YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
El bombaları, lav silahı, Glock marka tabanca ve mermiler bulundu
El bombaları, lav silahı, Glock marka tabanca ve mermiler bulundu
El bombaları, lav silahı, Glock marka tabanca ve mermiler bulundu
01 Şubat 2009 / 08:34 Güncelleme: 01 Şubat 2009 / 00:00

Antalya’da gözaltına alınan İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli bir astsubayın akrabası ve bir arkadaşının evinde el bombaları, lav silahı, Glock marka tabanca ve mermiler bulundu.


Antalya’da yasal dinleme kayıtlarını savcılığın talimatına rağmen imha etmeyen bir astsubayın evine operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan Antalya İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli astsubay Özgür Z’nin Ulus Mahallesi’ndeki evinde yapılan aramada, 2 yıl önce yapılan dinleme kayıtlarıyla ilgili 150 CD ele geçirildi.

Operasyonda astsubay Özgür Z’nin dayısı Ali Rıza Ç. ile ses ve ışık sistemleri şirketi sahibi arkadaşı H.Ş’nin evleri de arandı.


İki ayrı evde Özgür Z’nin temin ettiği ve emanet olarak bıraktığı silahlar ve mühimmat ele geçirildi. Ali Rıza Ç. ile H.Ş. gözaltına alınırken, astsubayın dayısı Ali Rıza ǒnin evinde 5 el bombası, bir lav silahı ve aydınlatma fişeği, H.Ş’nin evinde ise Glock marka bir tabanca ile 19 mermi bulundu.


İki zanlı da silahların astsubaya ait olduğunu söyledi. Silahların kendisine ait olduğunu itiraf eden astsubay Özgür Z, savcılık ifadesinde “Kendimi başarılı göstermek için daha önceki operasyonlardan getirdiğim silah ve mühimmatı, dayım ve arkadaşımın evine bıraktım” dedi.


Astsubay Özgür Z. ile dayısı Ali Rıça ǒnin tutuklandı, H.Ş. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


Bomba ve silahlarla ilgili balistik ve teknik inceleme sürüyor.


İşte çamaşır sepetinden çıkan EL BOMBALARI

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler