YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ecevit'e '20'li yaş muamelesi yapmışlar!
Ecevit'e '20'li yaş muamelesi yapmışlar!
21 Ağustos 2009 14:58
DSP milletvekili Recai Birgün'ün ifadeleri 182.klasörde yer aldı

Eski Başbakan Bülent Ecevit'in Ergenekon sanıklarından Mehmet Haberal'ın sahibi olduğu Başkent Üniversitesi'nde yapılan tedavi sürecine ilişkin DSP Milletvekili Recai Birgün'ün verdiği ifadeler 182. klasörde yer aldı.


O dönemde Ecevit'in koruma müdürü olan Birgün, şunları söylüyor: "İlk gittiğimiz gün ilerlemiş yanına rağmen hastanede birçok tetkik ve tahlil yapıldı. Hastanedeki bazı görevliler '20 yaşındaki genç birine dahi bir günde bu kadar tahlil yapılmaz' dediler. Hastanede gerçekten ciddi şekilde yorulmuştu, ayakta duracak hali de yoktu.


Tam giderken beyefendiye gazetecilerin dışarıda olduğunu söyledik. Kendisine yorgun olduğunu ve herhangi bir açıklama yapmamasını ısrarla söylememize rağmen, Haberal mutlaka birkaç kelime söylemesi gerektiğini söyledi.


Biz kapıya çıktığımızda bütün gazeteciler oradaydı ve Başken Üniversitesi'ne ait bir kürsü bile hazırlanmıştı. O sırada sayın başbakanımız kürsüde konuşma yapmak istediğinde konuşamadı, boğazı düğümlendi.


Daha sonra konuşma yapmadan gitti. Haberal'a 'niye böyle' diye sorduğumda, 'biz beyefendiye endoskopi yaptık ve boğazını da uyuşturduk, bunun için konuşamamış olabilir' dedi.


Bunun üzerine ben de 'madem öyle bir durum vardı neden konuşmasına izin verip birkaç kelime söylemesini istediniz' diye sordum. O da 'Neyse olur böyle şeyler' karşılığını verdi."


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler