YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Duruşma 9 Ocak'a ertelendi
Duruşma 9 Ocak'a ertelendi
06 Ocak 2012 18:37
''Balyoz Planı'' davasının bir sonraki duruşması 9 Ocak Pazartesi günü yapılacak.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada savunmasını yapan tutuklu sanık Albay Bahadır Mustafa Kayalı, suçlamaları reddetti. Kayalı, asılsız sanal iddialarla karşı karşıya olduğunu savunarak, dosyadaki  dijital verilerin sahte olduğunu öne sürdü.

Kayalı, ''Kimin tarafından hazırlandığı belli olmayan dijital verilerde adım geçtiği için suçlanmaktayım. Hazırlanan listelerde bilgim ve iradem dışında ismim yer almaktadır. Umarım anlattıklarım gerçeği arayan mahkeme tarafından dikkate alınacaktır. Bunların delil olarak kabul edilmemesi gerekir. Neden tutukluyum anlamadım. Tahliyemi talep ederim'' dedi.

Tutuklu sanık Albay Berker Emre Tok da hiçbir belge hazırlamadığını belirterek, dijital verilerde rütbesinin ve nerede görev yaptığının yanlış yazıldığını söyledi.

''Kuyumcu bir gram altını yanlış tartsa siz kabul eder misiniz ' diyen Tok, ''3 aydır tutukluyum. Neden buradayım anlamış değilim. Suç delillerimin yeniden değerlendirilmesini ve mağduriyetimin sona erdirilmesine karar verilmesini istiyorum'' diye konuştu.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler